Invex skrz naskrz

Pokud se z jakéhokoliv důvodu nevydáte do Brna na veletrh Invex, klidně zůstaňte doma, nic vám neuteče. Veškeré dění můžete celý týden sledovat na obrazovce svého počítače prostřednictvím televize - a to rovnou dvou: TVi a Invex Live.
Pokud se z jakéhokoliv důvodu nevydáte do Brna na veletrh Invex, klidně zůstaňte doma, nic vám neuteče. Veškeré dění můžete celý týden sledovat na obrazovce svého počítače prostřednictvím televize - a to rovnou dvou: TVi a Invex Live.

Každý den můžou diváci internetové zpravodajské televize TVi zasednout už v 9 ráno ke svým počítačům a až do 17. hodiny sledovat živé vysílání z Invexu. "Nic podstatného našim divákům neuteče," říká David Slížek, šéfredaktor TVi. " Na brněnském výstavišti bude působit 5 redakčních štábů spolu se střihovým a režisérským pracovištěm."

Na projektu, který má rozpočet v řádu milionu korun, se podílí internetová kavárna Planeta.cz a SPT Telecom. Veškeré zpravodajství se bude přenášet z Brna přímo do Prahy prostřednictvím sítě ATM, kde se původní televizní signál zpracuje do "internetového". "Pro nás to bude také možnost otestovat technologii ATM, která by měla zvládnout řádově statisíce připojených uživatelů," vysvětluje Jan Kučmáš z SPT Telecom. Jako základ celé televize bude fungovat Oracle Video Server, který umožní sledování TVi pomocí Oracle Video a také klasickými multimediálními prohlížeči Microsoft Media Player a Real Player G2.

8 hodinové živé vysílání TVi spolu se stejně dlouhým opakováním bude mít podobu klasického zpravodajství: souhrnné zprávy, prezentace novinek, aktuální vstupy, přenosy z konferencí i soutěže. Každý den se navíc v invexovém studiu TVi uskuteční odpolední kulatý stůl, u kterého zasednou například Karel Berka jako zástupce státní správy v tématu Stát a Internet, Jan Kala z Expandia Banky u Elektronického obchodu, Tereza Kakosová z Radiomobilu v Mobilních komunikacích či Ondřej Neff a Jiří Peterka ve Futurologii.

Televize TVi navazuje svou činností na loňskou TV24, kterou sledovalo 30 000 diváků. "Doufám, že letos překročíme číslo 50 000 uživatelů," říká Antonín Drahovzal, ředitel Planeta.cz."Moje tajné přání je ale až 100 000."

Veletrh Invex se tedy opět dočká televizního vysílání: navíc dvojnásobného. Samotné Brněnské veletrhy a výstavy za pomoci TV Visual budou přinášet Invex Live z multimediálního pavilonu Cinema Hall. S připojením na páteřní síť Cesnetu bude vysíláno 5 streamů s různou kvalitou - nejdříve signál poběží po lince 1 Mbps do serverového centra v Praze, kde se rozdělí do proudů 20 až 80 kbps. Každodenní vysílání od 9 do 16 hodin zajistí video Real Server G2, který umožní současný přístup k Invexu Live 1000 uživatelů. Obraz bude vysílán také přímo v Cinema Hall.

Dvě internetové televize na Invexu poskytnou vzdálenému divákovi určitě lepší přehled o celé akci než přímým návštěvníkům Brna. Doufejme, že budou mít po celých 5 dní plné ruce práce - novinek i konferencí je více než dost.

Diskuze (1) Další článek: Vítejte do domečků

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,