Invex: Konečné řešení vodního chlazení

Jak chladit úspěšně celý počítač a vyrovnat se i s problémy možné kondenzace vodních par na chlazených komponentech? Strčte jej prostě celý do akvária.
Jak chladit úspěšně celý počítač a vyrovnat se i s problémy možné kondenzace vodních par na chlazených komponentech? Strčte jej prostě celý do akvária.

Kuriózní exponát je k vidění na stánku Mironetu. Pro demonstraci svého tichého počítače si zvolili řešení v pravdě netradiční. Celý počítač ponořili do akvária s plavajícími rybičkami. Při prvním pohledu to vypadalo jako tradiční atrapa, počítač se jakoby hodí do akvária a někde v šuplíku bude skutečné PC. Když ale na zadní straně počítače svítila síťová karta, bylo zřejmé, že tady jde o něco jiného. Můžeme se dohadovat, jak to, že počítač neprobíjí, kde že je zakopaný ten pes. Z počítače byly ale odstraněny všechny ventilátory, vodní chlazení dělá své a navíc se nesmí zranit rybičky. Ty si spokojeně proplouvají vnitřkem počítače, na obrázku můžete zrovna jednu vidět, jak míří do prostoru 5,25palcových mechanik.

Ohledně životnosti počítače v tomto drastickém prostředí pochopitelně můžeme vést diskuze. Spíše mi jde ale o rybičky. Zahřívající se procesor a disk budou jistě zvedat teplotu prostředí a také se třeba nic netušící sumeček může rozhodnout oždibovat řasy z 12voltového konektoru. Počítač v akváriu není něco, co byste museli mít doma, není to ani nic co by naznačovalo budoucí trendy, jde prostě o roztomilou blbůstku, nad kterou budete chvíli přemýšlet.

Diskuze (132) Další článek: Invex den nula

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,