Invex Home: kompletní zábava v jednom balení

Pokud se chystáte na Invex až zítra nebo další dny, bude pravděpodobně vaším cílem také pavilón Z zaplněný hrami a DVD – Invex Home. A pokud vám váš pud sebezáchovy do tohoto pavilónu vstoupit nedovolí, aspoň se podívejte, o co když tak přijdete.
Spotřebitelská a herní část Invexu byla již pár let roztroušena v několika malých pavilónech okolo velkého pavilónu Z. Malé pavilóny byly špatně větrané případně špatně vytápěné, takže moc pohodlné to nebylo, současně jste se museli trousit po velké ploše. Letos BVV soustředilo všechny dřívější části Invexu Home do jednoho velkého pavilónu Z, který má dostatečnou kapacitu a mohl by zvládnout i plánovaný větší nápor. První den, který byl prezentován jako odborný, rozhodně nebyl tento pavilón nějak zaplněn. Kdo chtěl, mohl si zahrát libovolnou hru, stejně tak dojít během chvilky kamkoli. Nicméně je více než jisté, že od středy tu nebude naprosto k hnutí a často budete stát jen na jedné noze a ještě ne na své, řečeno slovy Šimka a Grossmanna.

Nejsnadnější představu o uspořádání Invexu Home získáte z následujícího plánku:

Klepněte pro větší obrázek

Mistrovství počítačových her

Téměř polovinu celého pavilónu zabírá mistrovství České republiky v počítačových hrách. Je zde na 450 nejvýkonnějších počítačů zapojených do pokročilé sítě určených k profesionálnímu hraní. Samotné herní počítače jsou ale jen po obvodu pavilónu stíněné patrem. Celý pavilón, který má střechu ze skla a oceli, je navíc zatemněn, takže hráčům se vyšlo maximální vstříc. Zbývající plocha této zóny je vyhrazena divákům, kteří mohou na čtyřech velkých plátnech sledovat jednotlivé souboje či aktuální pořadí družstev.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Počítače pro mistrovství jsou po obvodu pavilónu těsně vedle sebe.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Diváci mají k dispozici čtyři plátna se záběry z her a žebříčky družstev. Jak vidíte z pláten, v pondělí se hrál Couter Strike. Nad hlavami přitom poletuje malá vzducholoď.

V této zóně jsou navíc i počítače s internetem k volnému využití, nicméně si nedělám iluze, že byste se k nim normálně dostali ve veřejné dny. Byly spolehlivě obsazeny již první den výstavy. Najdete tu také stánky firem MSI, Levi, 3Com a dalších, které se podílely na výbavě počítačů, u MSI si můžete prohlédnout aktuální sortiment grafických karet a základních desek.

Deset obýváků

Klepněte pro větší obrázekZónu DVD Hall věnovanou domácímu kinu a tedy především DVD přehrávačům, plasmovým obrazovkám a kvalitním reproduktorům, tvoří 10 stánků, kde každý stánek vypadá v podstatě jako zařízený obývák. Je tu i obchod s DVD tituly, nabídka ale není extrémně široká a v době internetových obchodů je často levnější a pohodlnější si to nechat prostě poslat domů. Bohužel DVD Hall asi bude nejvíce trpět z umístění do jednoho společného pavilónu. Kvůli všudypřítomnému hlasitému hluku je poslech sestav často nemožný, takže se omezujete jen na sledování obrazu. Samostatný pavilón by DVD Hall jen prospěl.

Pancéřové mobily

Klepněte pro větší obrázekDalší dominantou jsou stánky mobilních operátorů, Eurotel i T-Mobile umístili své stánky u vchodu hned vedle sebe a oba dva nabízejí zábavný program doprovázený hlasitou produkcí. Můžete si tu vyzkoušet i mobilní telefony, nicméně nečekejte, že si je vezmete příjemně do ruky, vše je buď skryto za sklem nebo umístěno v pancéřovém krytu.

Na vlastní ruce

Klepněte pro větší obrázekZóna volného zkoušení počítačových her, která v dřívějším pavilónu Game Hall zajímala značnou část plochy, je bohužel letos omezená, počítačů tu je méně, takže lze čekat opravdu velký nával a boj o jednotlivé tituly. K vyzkoušení jsou Commandos 3, Lara Croft: Angel of Darkness, čerstvé UFO, ještě nedokončený nový Prince of Persia a řadu dalších titulů. V této oblasti vás odkáži spíše na naše herní Doupě.cz, kde se tomu budou věnovat podrobněji. I když hrám nefandíte, zaujme vás možná výbava herních strojů, které jedou na Athlonech 64.

Duc Duc Duc

Spojení všech spotřebitelských a herních aktivit do jednoho pavilónu má své plusy a mínusy. Asi nejvýraznějším záporem je mimořádný hluk jednotlivých stánků. Mobilní operátoři, Mistrovství v počítačových hrách, stánek Levelu, DVD Hall, ti všichni jedou na maximální hlasitost ve snaze být slyšet na úkor sousedů. Výsledkem je, že není slyšet vlastního slova a i když mám zvonění na mobilu na maximální hlasitost, poznal jsem jej jen podle vibrací v kapse. Dříve při rozdělení do jednotlivých pavilónů nebyl hluk sice menší, ale byl aspoň tématický, pokud se to dá tak říci. V DVD Hall jste prostě slyšeli jen filmy, v herním pavilónu jen výstřely či zvuk motorů. Zde je vše dohromady. Stejně tak se obávám, že přes obří rozměry pavilónu Z nebudou jeho stěny všem návštěvníkům stačit a opravdu nezávidím těm, co sem zavítají ve veřejné dny.

Na druhou stranu Invex Home v jednom pavilónu má své neoddiskutovatelné plus, soustředěním do jednoho pavilónu se netrousí návštěvníci mezi více pavilóny, stejně tak se zatím nekoná hlasitá produkce mimo hranice pavilónu. Kdo tedy přijede na Invex především za jednáním či na prohlídku běžných stánků a Invex Home vypustí, bude spokojen.

Témata článku: Vzducholoď, Invex, Vytápění, Commandos, Obývák, UFO, Lara Croft, Malá část, Balení, Volná plocha, Velká část, Lara, Herní počítač, Prince of Persia, Hall, Jed, Sklo, Angelo, Prince, Angel, Zóna, Malá hra

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 237

Dnes je Black Friday: Přehled slev na elektroniku a počítače

Dnes je Black Friday: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

22.  11.  2017 | David Polesný | 37

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 30

Microsoftu se invaze na Android daří, jeho launcher aktivně používá přes milion lidí

Microsoftu se invaze na Android daří, jeho launcher aktivně používá přes milion lidí

** Microsoft se zabydluje na platformě Android ** Nedávno představený launcher už používá milion uživatelů ** Je to stále jen zanedbatelný zlomek uživatelů Androidu, ale slibný růst

22.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje