INVEX 2006 se blíží: Co nás letos přiláká do Brna?

Letošní INVEX a DIGITEX se jako již tradičně uskuteční na brněnském výstavišti počátkem října. Pondělí 9. 10. a úterý 10. 10. vyčlenili organizátoři pro odborníky. Veřejnost bude moci snažení vystavovatelů ocenit od středy do pátku, tedy 11. 10. - 13. 10. 2006. Na co se můžeme těšit?
INVEX 2006 se blíží: Co nás letos přiláká do Brna?

Souběžně s Mezinárodním veletrhem informačních a komunikačních technologií INVEX proběhne opět i Mezinárodní veletrh spotřební elektroniky a digitální zábavy DIGITEX. INVEX je veletrhem číslo jedna v nových členských zemích EU a čtvrté největší oborové setkání na světě. DIGITEX se letos uskuteční teprve druhým rokem, avšak organizátoři díky jeho existenci stále více profilují INVEX jako orientovaný „téměř výhradně na profesionály využívající ICT technologie pro svůj business.“ Z toho plyne, že prostor vyhrazený DIGITEXu se letos zvětší.

Kromě tradičních vystavovatelů se setkáme s některými novými či staronovými. Za všechny jmenujme například společnosti Hewlett-Packard, Novell, Samsung, JVC, Daewoo, Hyundai či Česká pošta. Nepřijdeme ani o prezentaci telekomunikačního gigantu Telefónica O2. V rámci DIGITEXu si budeme moci prohlédnout moderní domácí techniku: Velkoplošné obrazovky, domácí kina nebo „inteligentní“ domácí spotřebiče, mezi nimiž jistě nepřehlédneme například lednici s patnáctipalcovým dotykovým displejem. Fanoušci kvalitního audiovizuálního zážitku ocení i ukázky sestav za desítky milionů korun.

Zmíněná společnost Hewlett-Packard využije příležitosti veletrhu k představení své nové produktové kampaně. „Veletrhy INVEX - DIGITEX považujeme za užitečné místo, kde můžeme představit naše záměry a produkty pro segment domácností. Je pravdou, že silná a atraktivní témata budeme mít tradičně i v oblasti fotografie a tisku, ale především představíme řadu nových notebooků – skutečných osobních počítačů, cíleně zaměřených především na domácí uživatele,“ říká Petr Trešl, PSG Marketing Manager společnosti Hewlett-Packard. Novinky od HP budou zřejmě představeny na tiskové konferenci v 10.00 druhého dne veletrhů.

Zvětšený svět DIGI Foto a Mobility Hall jsou názvy dvou akcí pořádaných ve spolupráci s časopisy vydavatelství Computer Press. První jmenovanou je výstava vynikajících fotografií různých žánrů od českých i zahraničních autorů. Vernisáž se uskuteční mezi sedmnáctou a osmnáctou hodinou v pondělí 10. 10 v pavilonu A2. Záštitu nad výstavou převzal časopis DIGI Foto. Magazín Mobility zase na Mobility Hall představí nejnovější produktové novinky mobilních telefonů na českém trhu.

Ani letos nebude v Brně scházet Game Hall, tentokrát ovšem bude součástí DIGITEXu. Představí se největší novinky herního byznysu včetně herní konzole XBOX 360. Již tradičně se nejlepší čeští hráči utkají v AMD Mistrovství ČR v počítačových hrách a prezentovány budou i aktivity týkající se světové herní olympiády World Cyber Games 2006.

Samotný INVEX se v duchu své nové orientace zaměří spíše na odbornou veřejnost. Tradiční pavilon V bude tak jako v minulých letech věnován zejména softwaru, komplexním řešením a informační bezpečnosti  - expozice firem SAP, LCS, Cígler Software, DC Concept, Software 602, Aktis, Gordic, Silicon graphics, Grisoft, Zoner software, Eset software, Česká pošta, OKsystem, Cybersoft, BM Servis, ale také německých Mesonic či BMD Systemhaus. Odlišnou formu prezentace od minulých let zvolila IBM, která bude na volné ploše před pavilonem.

Kromě pavilonu V se nově budeme moci za vystavovateli vypravit i do pavilonu F. Zamíří sem zejména zájemci o oblast telekomunikací a projekční techniky. Nepřehlédnutelné mají být výstavní expozice firem TTC Marconi, STROM Telecom, Intelek, Ipex, Rittal, Rohde & Schwarz, Joyce, AV Media, Nowatron, Complex a řady dalších. Své stánky zde dále představí i Ministerstvo informatiky ČR a Ministerstvo vnitra ČR. Premiérou pak bude účast více než dvaceti čínských firem, které představí své novinky z oblasti telekomunikačního hardwaru.

Druhým ročníkem se na INVEXu uskuteční Franchise Meeting Point – největší přehlídka podnikatelských příležitostí s prezentacemi řady úspěšných i nových franchisových systémů. Generálním partnerem projektu je Komerční banka. Vystavovatelem bude také vládní agentura CzechInvest.

Vynechat nelze ani další zajímavé semináře, konference či diskuzní fóra. K těm nejzajímavějším bude jistě patřit panelová diskuze Milníky digitální televize v ČR (pondělí 13.30, Kongresové centrum - sál A). Koná se pod odbornou záštitou časopisu Sdělovací technika a bude se - za účasti zástupců odpovědných státních institucí, televizních společností, provozovatelů sítí a dodavatelů technologií - zabývat strategií zavádění digitálního vysílání v České republice.

Dále zmiňme alespoň ICT fórum pro školy (čtvrtek 9.00 - 14.00), konference Linux Hall – IT řešení bez hranic (úterý, středa celodenně, pavilon V, registrace zde) a Invex Security (pondělí 9.30, pavilon V, registrace zde), nebo setkání vedoucích pracovníků veřejné správy s představiteli firem nabízejících produkty a služby v oblasti informačních technologií právě pro potřeby státní správy a samosprávy: Elektronická podpora při rozvoji regionu – Dny krajů, měst a obcí se konají od pondělka do středy vždy mezi desátou a sedmnáctou hodinou.

Program letošního ročníku veletrhů INVEX a DIGITEX je nabitý zajímavými událostmi a seznamy vystavovatelů překypují zvučnými světovými i českými jmény. Věřme, že letošní ročník bude po delší době opět patřit k těm nezapomenutelným.

Zdroj: Tiskové zprávy Veletrhy Brno, a.s., www.invex.cz

Diskuze (26) Další článek: AMD plánuje obsadit 40 % serverového trhu

Témata článku: Invex, Concept, Domácí spotřebič, World Press Foto, Nový milník, Televize O2, Dotykové mobilní telefony Samsung, O2 mobilní telefony, Největší fanoušek, Atraktivní téma, Státní hranice, Mezinárodní veletrh, Vládní agentura, Marconi, Hall, Největší obrazovka, Zajímavý milník, Druhá novinka, Daewoo, Televize Samsung v akci, PSG, Kongresové centrum, Herní řada, Let, Kvalitní audio


Určitě si přečtěte

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 158

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 135

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11