Invex 2006: Brno jeden týden centrem českého IT

Již příští týden se na půdě brněnského výstaviště odehraje česká IT událost roku. Centrem všeho dění bude veletrh Invex, letos opět doprovázený veletrhem Digitex. Odborníci i nadšenci se opět sjedou do Brna, aby si prohlédli novinky a zajímavosti, či získali nové obchodní kontakty. Průvodce návštěvníka Invexem.
Invex 2006: Brno jeden týden centrem českého IT

I letošní ročník Invexu a Digitexu bude akcí týdenní, akcí masovou, akcí vyčerpávající, akcí nákladnou a přejme si, aby byl rovněž akcí zajímavou a zábavnou. První dva dny akce budou věnovány odborné a novinářské veřejnosti, zatímco od středy do pátku organizátoři rádi přivítají všechny zájemce. Vstup na výstaviště vyjde v pondělí a úterý na 500 korun za den, ve zbytku týdne potom jen 200. Mládež, studenti, důchodci a držitelé průkazu ZTP a ZTP/P získají poloviční slevu. Poloviční vstupné bude vybíráno i pokud ve dnech 10. – 13. 10. přijdete až po patnácté hodině.

Oba odborné dny mají své tematické zaměření. Pondělí bude věnováno státní správě a samosprávě, zatímco v úterý očekávejme den aplikovaných informačních technologií v oblasti průmyslu a služeb. Den státní správy a samosprávy nebude omezen pouze na Českou republiku. 10. říjen má být i dnem slovenským, tudíž se můžeme těšit na představitele vlády slovenské, tamních samospráv a akademické sféry.

Pondělí 9. 10.

Z nabitého programu vyberme alespoň některé zajímavé události. V pravé poledne budou oba veletrhy slavnostně zahájeny. Ceremonie v pavilonu G1 se zúčastní představitelé státu, významných firem z oboru a samozřejmě zástupci organizátora, tedy společnosti Veletrhy Brno.

Již koncem října začíná na Domažlicku pozemní digitální televizní vysílání. Tento region bude prvním, kde bude definitivně vypnuto vysílání analogové. Obyvatelé přitom mají jen několik málo měsíců na získání potřebných informací a nákup nezbytného vybavení. Pro všechny zájemce o podrobnější informace k plánu digitalizace bude v sále A Kongresového centra od 13.30 hodin otevřena panelová diskuze nazvaná Milníky digitální televize v České republice.

Mezi pondělními pozvánkami nelze nezmínit ještě alespoň dvě: Časopis DIGI foto je odborným garantem výstavy Zvětšený svět DIGI foto, jejíž vernisáž začíná v pavilonu A2 v 17 hodin. Součástí bude i výstava známé putovní galerie ve vlaku. V pavilonu A1 bude ke zhlédnutí přichystána expozice projektu Technologie a Design. Navštívíme tematické místnosti připravené ve spolupráci s architekty a designery. Vernisáž se koná v pavilonu A1 v 10 hodin.

Všechny audio a video komponenty budou odborně zapojeny a funkční. Kolegové z časopisu Home Cinema, který je mdiálním partnerem projektu Technologie a Design, předvedou přímo v pavilonu A1 v akci své testovací centrum. Návštěvníci tak uvidí základní testovací postupy a dozví se i praktické rady k výběru a používání všech komponent.

Úterý 10. 10.

Zřejmě nejzajímavější akcí úterka bude Konference Linux Hall – IT řešení bez hranic. Kromě referátů o nasazení Linuxu v různých prostředích bude v pavilonu V možnost vyslechnout i příspěvek zástupce firmy Microsoft o vztahu Microsoft vs. Linux. Konference se celá vtěsná do času mezi 10.00 a 15.30.

O desáté ranní se pokusí společnost SAP v budově pavilonu G2 nalákat na zkušenosti svých současných klientů některé nové, zatímco o hodinu později jistě odborníci využijí prezentačního semináře k řešením největšího českého telekomunikačního operátora, Telefóniky O2 (pavilon A3, sál Morava).

Středa 11. 10. až pátek 13. 10.

Veřejné dny nebudou již tak nabity akcemi jako dny určené odborníkům, přesto některé z událostí stojí za zmínku. Představíme si také některé z firem a jejich expozic, s nimiž se návštěvník během své procházky pavilony brněnského výstaviště setká.

Ve středu bude možno navštívit antivirovou konferenci s účastí předních odborníků na tuto problematiku (VB, sál 102, 9.30 hod.). Účetního roku vybere firma Cígler software v sále A Kongresového centra v programu trvajícím od 10 do 16 hodin. První cena bude slavnostně předána v 18.15 přímo na stánku Cígler software v pavilonu V.

Poslední významnou událostí letošního Invexu pak bude páteční vyhlášení předběžných výsledků návštěvnických anket o nejlepší produkt a expozici veletrhu Diamantové oko a cen mediálních partnerů. Zúčastnit se můžete ve 13 hodin na stánku rádia Kiss Hády v pavilonu B.
Invex a Digitex 2006 přivítají vystavovatele z celkem 21 zemí. Jde o mírný nárůst oproti předchozímu ročníku. Z těch nejexotičtějších nebude chybět například korejský Cowon, výrobce velmi populárních osobních hudebních přehrávačů. Méně známý hardware představí například slovenská firma Gokul, která je distributorem značek jako Akai, Daewoo, Eurotec či Sodiff. Oblast počítačové bezpečnosti budou mimo jiné pokrývat i firmy Grisoft, výrobce antivirového řešení AVG, a Eset, výrobce NOD32.

Navštívíme i stánky firem z oblasti telekomunikací. Jistě nepřehlédneme právě se rebrandující Telefóniku O2. Zajímavé novinky značek Well a Asus prozkoumáme u Joyce ČR. Nevyhneme se ale ani konkurenčnímu Zyxelu. VoIP zastoupí FAYN a IPEX.

Expozice spotřební elektroniky budou součástí veletrhu Digitex. Philips odprezentuje plazmový televizor o uhlopříčce 126 cm vybavený tunerem pro příjem pozemního digitálního vysílání. Konkurenční výrobek v podobě 178 cm uhlopříčky LCD televizoru představí JVC. Mezi fotoaparáty se můžeme těšit na vyzkoušení novinek Olympus E-400, nebo Fujifilm FinePix F30. Společnost Zoner představí devátou generaci svého grafického softwaru Zoner Photo Studio 9.

Aktuálně nejvýkonnější osobní počítač v ČR chystá společnost Intel. Má jít o stroj osazený procesorem Core 2 Extreme. Produkty Novellu si budeme moci prohlédnout na ploše 400 čtverečních metrů. Novell je tak největším vystavovatelem tohoto ročníku veletrhů. Své místo však mají i malé výrobky. Sunnysoft přiveze předvést některé z jím prodávaných hi-tech hraček. Namátkou vyberme alespoň HTC TyTN. Další vystavovatele jsme našim čtenářům přiblížili již ve starším článku Co nás letos přiláká do Brna.

Kudy kam v Brně?

V době takto velkého veletrhu se v Brně nedá ztratit. Směrem na výstaviště jezdí desítky posilových tramvajových spojů. Standardně se lze na Invex dostat od hlavního nádraží tramvají linky 1, směr Bystrc, Ečerova. Jízda trvá 10 minut. Vystoupit je třeba na zastávce Výstaviště, z níž je na celou plochu areálu krásně vidět. Pokud již při jízdě na veletrh nevlastníte vstupenku, je třeba se vybavit jízdenkou v ceně 8 Kč. Pokud však vstupenku máte, stačí ji v MHD označit a využít po zbytek dne místo jízdenky.

Pojedete-li vozem a chcete zajet co nejblíže k výstavišti, máte možnost jej odstavit buď na parkovišti ExpoParking, kde zaplatíte 25 Kč za hodinu, či na parkovištích u areálu za 180 korun na celý den. V obou případech jsou parkovací stání nehlídaná.

Budeme u toho

Věříme, že letošní Invex naváže na treadici těch ročníků, které si pamatujeme jako vydařenější. Redakce časopisu Živě bude samozřejmě po celou dobu veletrhů na místě, kde bude textem i obrazem připravovat informační servis pro ty ze čtenářů, kteří nemohou nebo nechtějí do Brna dorazit osobně.

Diskuze (31) Další článek: TOP žebříček virů za září 2006

Témata článku: Brno, Invex, Akai, Testovací centrum, Pravé poledne, Digi, Pro Hi-tech, Zajímavý milník, Kiss, Česká televize živě, MHD, První vůz, Zástupce firem, Konkurenční výrobek, Jed, Slovenská firma, Týden, Testovací jízda, Praktická elektronika 2016, Celý den, Zyxelu, Předběžný design, Praktická elektronika, IT, Nákladní vlak


Určitě si přečtěte

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky