Chyba, ale když by chtěl 420mld, tak šanci měl.
chce koupit twitter kvuli svobode slova a jeho tvity jsou pod soudnim dohledem kvuli manipulaci s akciemi tesly. je to komik
pro odlehceni tematu...https://www.boredpanda.com/crypto-crash-memes/😀
V právním státě může kdokoliv žalovat kohokoliv za cokoliv. A rozhodnutí, jestli je žaloba oprávněná, je jen a jen na soudu.
Najlepšie by bolo, ak by ten súd vyhral. Vznikol by taký chaos, že nikto by už o kryptomenách netwittoval ani nenatáčal videá 😀😀😀
Nevýhoda krypta od samého začátku je, že nemá žádnou vazbu na právní systém. Takže soudit se nemá přes koho...
Příště bude žalovat rodiče, že mu tvrdili, že Santa existuje.😉
To je prostě Amerika 🙂 Kdo to alespoň nezkusí, není pravý Američan 🙂
Elonovy veletoče a fígle jsou známé, takže bych nikomu neradil se řídit jeho plácáním na Twitteru.Ostatně i samotný Twitter chtěl koupit, úplně si to vydupával a vyřvával jak nabízí nejlepší cenu, která se už nebude opakovat a když mu nakonec řekli OK, tak hodil zpátečku údajně kvůli falešným účtům. Ovšem to je záležitost o které se ví už roky a když snad za něco nabízím desítky miliard, tak si to prověřím. Proto si myslím, že tento veletoč měl připravený už dávno před tím než "chtěl Twitter koupit".Proto osobně bych neinvestoval peníze podle něčeho, co Elon plácne někde na Twitteru, protože Elon to plácá proto, aby plnil vlastní cíle a ne proto, aby pomáhal plnit cíle někoho jiného.Bohužel, tohle spousta lidí nechápe a má jej, případně i další "business celebrity" pomalu za boha, takže kdyby Elon napsal, že vidí důležitost ve sbírkách psích exkrementů, miliony lidí si doma začnou dělat výstavky psího lejna.Přitom platí to, co řekl už před desítkami let Warren Buffett: "Když si o nějaké skvělé investiční příležitosti čtete v novinách, tak to už není skvělá investiční příležitost." (Akorát dnes to, samozřejmě, platí i pro sociální sítě, které noviny nahradily - v dřívějších dobách "Eloni" nechávali napsat články do novin, dnes napíší tweet.)Proto při čtení Elonova Twitteru je dobré "zachovat klid a žádné rychlé pohyby". LOL
u Twitteru to bude mnohem prozaičtější: v mezidobí padly akcie o desítky procent včetně technologických, původně nabízená cena byla proti současným přemrštěná.Podívejte se v ČR na kejkle PPF kolem Monety: dokud myslela, že přeplácí, zneužila své postavení k zablokování růstu ceny a sama si schválila sloučení a výkupní cenu. V momentě, kdy akcie všech bank padly, z toho vycouvala (i díky vedení Monety, které nehájilo zájmy ostatních akcionářů a brutálně je souhlasem poškodilo). Předtím PPF udělala to samé na O2, jen tam to dotáhla do konce a za uměle nízkou cenu ostatní vytěsnila. Máme tady takovou tradici už od dob Nomury, čerstvě kromě PPF třeba Pegas Nonwovens.Musk by to podle mne dotáhl, pokud by cena akcií zůstala v původní výši. Teď to chce leda výrazně levněji. Rozdíl mezi českými zlodějíčky výše a Muskem je ten, že ten druhý nabízel původně solidní peníze.
Ona je otázka jestli opravdu "nabízel" nebo jestli jenom tak plácal. Já osobně za jedinou vážnou nabídku považuji okamžitou platbu - tedy někdo nabídne, já řeknu OK a peníze ihned musí jít na účet, do úschovy nebo kamkoliv mimo sféru vlivu nabízejícího.Obchody typu, že se dohodneme, ale ke skutečné platbě dojde až někdy a ještě se bude muset něco zvážit, analyzovat atd. - to pro mě není skutečná nabídka, ale jenom takové plácání a oťukávání. Protože než má nabízející skutečně uvolněné prostředky připravené k rychlé transakci, tak může velmi jednoduše couvnout a nemyslí to vážně.To, co se děje v ČR, tak to je přímo ródeo a do některých transakcí nebo do čehokoliv, kde jsou zainteresovány jakkoliv vzdáleně určité firmy a určití lidé bych nešel nikdy, protože je to minimálně jen ztrátu času. Chtějí udělat už od začátku "poděl" a když se pojistíte, aby nemohly a musela to být normální, slušná, transakce, tak vycouvají, protože oni nechtějí dělat slušné transakce.Proto je zbytečné s některými provařenými (nejen v ČR) ztrácet čas už pouhým jednáním nebo zvažováním čehokoliv, co plácají.
Jenže když kupuješ něco zásadního, třeba dům, tak ho nekupuješ jen podle fotky, ale jdeš tam se na všechno podívat, uděláš si od specialisty odborný posudek a tepve potom položíš na stůl cenovku.Musk zveřejnil zájem a připravovaly se podklady. Mezitím ale bohužel vyplavaly na povrch zásadní informace, ovlivňující cenu poptávaného produktu.Třeba jako že toto velmi pěkné bazarové autíčko, je ale ve skutečnosti předělávka po totálce. Také to není poznat hned a z počátku je zájem o koupi silný.
Jasně, cena Monety byla uměle držená dole a proto po zrušení obchodu spadla a aktuálně je skoro o 20% pod cenou, co nabízelo PPF 😀Ve skutečnosti ten obchod byl dost problematický a prosazoval ho jeden člen představenstva PPF (teď si nevzpomenu na jméno) a šef Monety. No a ten člen představenstva byl v rámci post-Kellner změn v zimě odvolán a tím padnul i ten obchod.
Co se twitteru týče, tak Musk z něj chtěl udělat prostor, kde by se mohly svobodně šířit názory. To se ale hodně lidem nelíbí. EU a USA vyrukovaly s tím, že by stejně twitter omezily zákony, tak aby se na twitteru nebyla svobodu slova. Tak k čemu pak takový twitter?
Ak je tá žaloba taká, ako je opísané v článku, a uspela by, tak by museli potrestať všetkých analytikov a ratingové agentúry
"kryptoměnová pyramida" tuto definici splnuji vseskere krypto meny, tokeny a vsechno toto. Realna hodnota presne 0, cele to stoji na "greater fool" teorii: https://www.theverge.com/2022/6/15/23169008/bill-g... Libi se mi, jak Elon svetu ukazuje, co jsou tyto meny zac a jaky to je nemysl, ktery jen zere obrovske mnoztvi energie, vetsinou vyrabene z uhli.
Názor byl 1× upraven, naposled 20. 6. 2022 09:52
Dneska jsme nebrali léky?
..neco vecneho tam nemate?
A co tak strašnýho napsal, že se ho snažíš zesměšnit?Zkus se na to podívat objektivně: Teď vytvořím kryptoměnu Lukeecoin a přijdu za tebou s tím, že teď sice nemá žádnou hodnotu, ale já ti prodám 1k coinů po jedné Koruně s tím, že čím víc lidí se nám podaří ukecat ke koupi, tím vyšší bude mít hodnotu... (tohle přesně naplňuje základní definici pyramidy)Po pár měsících těch 1k mincí prodáš, vyděláš balík a že ostatní prodělali, to už není tvůj problém. Pořád přece mají pár jedniček a nul, kterým říkají Lukeecoiny. Jediné rozdíly mezi "mojí" kryptoměnu a pyramidou jsou v tom, že je dost nepravděpodobný, aby tu kryptoměnu přestali všichni kupovat/prodávat, ani ji nemůžou vlády světa tak lehce zakázat a v tom, že dokáže fungovat nezávisle na původním tvůrci, stačí i jedený comp, na kterém poběží, aby byla životaschopná.Ale bacha! Proti kryptoměnám nic nemám, jen se na ně nedívám skrz růžový brýle, nebo fanaticky, jak někteří ;)
"A co tak strašnýho napsal, že se ho snažíš zesměšnit?"Nastínil realitu. To zogoth fakt nesnáší 🙂
On někdo někoho ukecává na koupi krypta?? No nekcej... :)
Reálná hodnota krypta je úplně stejná jako u normálních peněz. Je to prostě pár bytů někde v databázi plus infrastruktura umožňující transakce.
Názor byl 1× upraven, naposled 20. 6. 2022 19:15
Normální peníze jsou podložené státem, který vynucuje jejich použití.
Ani moc nevynucuje. Který stát vynucuje, že se dá v Tescu platit eurem?
napr. dane musis platit v narodni mene
Taky ne vsechny...
A nebo muzes danove unikat.
Souhlas. Další vlna lidí začíná chápat, že smysl má jen Bitcoin. Možná něco se silnou komunitou úspěch mít může, ale nedávám tomu velkou šanci.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.