Internetová telefonie z českých rukou

Za méně než deset tisíc Kč si můžete pořídit ústřednu zvládající mj. i internetovou telefonii - a to díky dvěma českým výrobcům.
Budování "mezioborových" aliancí je v poslední době jednou ze zajímavých strategií Software602. Jednou z posledních je spolupráce s největším českým výrobcem telefonních ústředen, firmou 2N. Výsledkem je komunikační systém Ateus Omega, sestávající z ústředny Ateus a messaging serveru od Software602. Výsledkem je integrovaný elektronický messaging; česky řečeno ústředna, která dovede samostatně rozhodovat, kterým směrem přesměruje odchozí hovor tak, aby byl nejlevnější a využívá přitom kromě běžné telefonie i GSM telefonii a internetovou telefonii. Omega messaging server je postaven na systému Mail602 a sjednocuje přístup ke všem typům zpráv z nejrůznějších komunikačních zdrojů do jediné poštovní schránky - jde tedy o hovory, vzkazy, faxy, SMS či e-mail, vše jde přes jednu centrálu.

Živě komentuje: výstižná jsou hodnocení šéfů obou firem: "podařilo se nám spojit dva světy - svět počítačů a telekomunikací" (Miroslav Hofman, 2N), a "není nám známa jiná ústředna této třídy, která by dovedla totéž" (Richard Kaucký, Software602). Obě firmy je nutné velice pochválit za rychlost, s jakou dokázaly přivést toto řešení na svět. Je evidentní, že nezůstane osamocené, ale díky velké technologické komplikovanosti a nutnosti skutečně propojit dva oddělené světy to nebude jednoduché dosáhnout - a navíc v této cenové úrovni - ani pro giganty typu Alcatel, Siemens, Lucent nebo AT&T. 2N na českém trhu skutečně nemálo zatápí gigantům svými ústřednami, šitými na míru cenově citlivým domácím zákazníkům; je ale nutné říci, že má mezi českým zákaznictvem pověst firmy vyrábějící "produkty pro chudé", což s sebou často nese i méně potěšitelné asociace s horší kvalitou. Je dále nutné ocenit, že nová ústředna má již svůj vlastní web na www.ateus-omega.cz, kde je k nalezení vše podstatné (grafické ztvárnění by mohlo být lepší…) včetně cen - základní výbava přijde pod deset tisíc Kč, což je za ústřednu s integrovaným messagingem skutečně akční cena.

Váš názor Další článek: Opět posílení na Internetu – tentokrát GTS CzechNet

Témata článku: Technologický gigant, Internet, Internetová telefonie, Tel, Omega, Běžný hovor



Týden mobilně: Přichází soumrak, anebo úsvit kompaktních telefonů?
Jan LáskaMartin Miksa
Kompaktní velikostTýden mobilně
Série nešťastných rozhodnutí – Co se děje na trhu s grafickými kartami?

Série nešťastných rozhodnutí – Co se děje na trhu s grafickými kartami?

Grafické karty jsou nedostatkové zboží kvůli velké poptávce ze strany hráčů, těžařů, ale i běžných uživatelů. Výrobci se snaží na situaci reagovat, avšak spíše než k uklidnění přispívají svými zmatečnými a často podivnými rozhodnutími ke znepřehlednění celého problému.

Jan Pánek
Články z Computeru
Ghostrunner dostane pokračování. Vyjde na PC a konzole nové generace

Ghostrunner dostane pokračování. Vyjde na PC a konzole nové generace

Parkourová akce Ghostrunner z minulého roku měla úspěch, a tak se studio One More Level pouští do tvorby druhého dílu.

Martin Nahodil
Ghostrunner 2Oznámení
12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až po náročné strategie

12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až po náročné strategie

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

Vladislav Kluska
Deskové hry
Kerbal Space Program 2 vítá nové hráče v čerstvém deníčku vývojářů
Michal Maliarov
Kerbal Space Program 2Video
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět