Internetová kancelář zdarma

Podíváme se na freewarový balík programů, určený pro kancelářské práce spojené s komunikací, který nese název LAN SUITE. Co že to vlastně všechno umí?
LAN SUITE pochází z dílen Software602 a je to aplikace ve velice příjemné licenci freeware, a to i při komerčním použití, pokud ovšem počet stanic používajících tento program není větší než tři. Je to komunikační software určený pro systémy MS Windows 95 – XP, který se zdá být celkem slušným komunikačním nástrojem pro jednotlivce a malé firmy.

Aplikace má vestavěný SMTP/POP3 server s integrovanou podporou spamového a virového filtru, který zajišťuje bezpečnou komunikaci prostřednictvím elektronické pošty.

Uživatelé si mohou svou poštu číst kromě klasických e-mailových klientů také přes webový prohlížeč prakticky odkudkoli z Internetu, což je pohodlné a příjemné řešení. V tomto softwarovém balíčku je samozřejmostí sdílený přístup k Internetu pro celou síť zabezpečený firewallem. Administrátor navíc může omezit přístup jednotlivých uživatelů na určité servery, což by jistě dnes někteří zaměstnavatelé rádi udělali pro zvýšení „efektivnosti“ práce svých zaměstnanců.

Klepněte pro větší obrázek

Veškerou správu konfigurace lze provádět také přes Internet, a to opět díky webovému prohlížeči. Teď se vrátím na úplný začátek, k instalaci, která je tak jednoduchá, že nezabere více než několik minut a neobsahuje nic nepochopitelného a nesnadného.

Co dalšího ještě tato aplikace umí? Program dále umožňuje několika způsoby bojovat proti nevyžádané poště (anti-spam), obsahuje IP filtr, který ochrání firemní síť před neoprávněnými přístupy z Internetu. V neposlední řadě umožní provoz vlastního webového serveru Internet/Intranet. Program má opravdu širokou škálu využití a navíc byl produkt LAN SUITE ve verzi do tří uživatelů uvolněn zdarma pro domácí i komerční využití.

Pokud byste měli zájem, program si můžete stáhnout na stránkách společnosti, instalační soubor bude mít velikost kolem 8 MB.

Klepněte pro větší obrázek

Váš názor Další článek: Co pro fotky? JPEG, TIFF nebo RAW?

Témata článku: Internet, Download, KANCELAR, Kancelář, Úplný začátek, Sdílený přístup, Komunikační aplikace


Určitě si přečtěte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián | 22

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 75

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Lépe bylo bez Googlu, přiznal s odstupem bývalý šéf Waze
Markéta Mikešová
WazeGoogle
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 168

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
Jak najít hranice území obcí a okresů, abyste věděli, kde se můžete pohybovat
Filip KůželJakub Čížek
KoronavirusMapy
Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Nešťastný vývojář ukazuje, proč není dobré být závislý na Googlu
Lukáš Václavík
InternetGoogle

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní