Internet99 BUDE. Po třech měsících se uživatel dočkal

Protestující ISP zavedou Internet99, aby ulehčili uživatelům, a nadále budou vyvíjet tlak na SPT Telecom pro přehodnocení jeho politiky.
Minulou středu proběhlo další jednání skupiny poskytovatelů připojení k Internetu, kteří se před nedávnem postavili proti SPT Telecomu a faktické nutnosti zdvojovat své linky kvůli zavedení přípojných bodů pro Internet99. Na něm bylo rozhodnuto, že Internet99 zavedou, aby ulehčili uživatelům, a nadále budou vyvíjet tlak na SPT Telecom pro přehodnocení jeho politiky. I když samotné jednání s SPT Telecom nemělo valný význam, nejvýraznější změnou Internetu99, je přesunutí sestavovacího poplatku na druhou minutu spojení, což navrhl SPT Telecom před přistoupením k kulatému stolu. Za toto patří tedy poskytovatelům i SPT Telecomu dík.

Internet99 byl o víkendu zaveden na Internet OnLine a hned první hodiny večera daly jasnou odpověď, jak jej uživatelé vítají. Velmi těžko se dalo vůbec připojit a kapacita linek byla silně vytížena. K rozumnému brouzdání se člověk dostal až něco po půlnoci. O levných večerních tarifech tak uživatelé doháněli to, co jim dosud chybělo.

Poskytovatelé zavedou Internet99 co nejrychleji, nebyly stanoveny nějaké společné termíny, ale jistě i v rámci vzájemného konkurenčního boje bude Internet zaváděn velmi rychle. Dnes se hromadně začalo s jeho zaváděním, dokončení lze tedy čekat v průběhu několika dnů. Dá se tak předpokládat, že duben se již na našich účtech projeví příznivějším dojmem, než první tři kruté měsíce tohoto roku.

Problém Internetu99 však pro poskytovatele je nejen v jeho nákladném zavedení, ale také v jistotě platnosti čísel pro přístup k tomuto tarifu. Na ně je totiž udělena výjimka, jejíž platnost končí s rokem 1999. Navíc Telecom sám již dlouho uvádí, že Internet99 je pouze náhradním překlenovacím řešením do té doby, než bude jeho síť plně digitalizovaná. To by mělo být do poloviny tohoto roku. Projednávání parametrů dalšího internetového tarifu by tak mělo být rychle zahájeno. SPT Telecom velmi dobře zná zbožná přání veřejnosti na parametry výhodného tarifu pro Internet, měl by tedy co nejdříve nastínit svoji představu rozvoje Internetu po pádu současných omezení, aby bylo dostatek času pro jejich podrobnou analýzu a vyladění k zájmu obou stran.

Zkušenost poskytovatelů, kteří se spojili ve společné věci, nejspíš povede k tomu, že se z NIXu stane platforma pro ochranu korektních obchodních praktik a rozvoje Internetu v ČR.

Diskuze (1) Další článek: MSIE 5.0: Stojí za to stahovat těch 78 MB?

Témata článku: Internet, Měsíc, První minuta, Podrobná analýza, M/s, Telecom, Obchodní význam, Jasný bod, Jasná odpověď


Určitě si přečtěte

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 27

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 146

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 144


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně