Internet z mobilu bez paušálu

Internet je možné získat s pomocí mobilního telefonu různými způsoby. Můžete zkoušet třeba WAP. Ale proč se takto omezovat, když nyní mají všichni uživatelé sítě Paegas datové přenosy aktivované zdarma a nemusí za ně platit ani paušální poplatky?
Jedním z důvodů, proč až tak velké množství uživatelů mobilního telefonu nepoužívá mobil pro připojení k Internetu byla nutnost aktivovat si datové přenosy a především platit další paušální poplatky – každý měsíc. A ani cena za minutu takovéhoto spojení není zrovna levná. Díky těmto aspektům používali datové přenosy především profesionální uživatelé a ne domácí surfaři. I když ti povětšinou vlastní předplacené karty a na ty datové přenosy vlastně nešly aktivovat vůbec.

Nyní se RadioMobil odhodlal k odvážnému kroku – všem svým zákazníkům, tj. uživatelům sítě Paegas, aktivoval datové a faxové přenosy. Zdarma. Na stejnou cenu upravil také měsíční paušální poplatek. Ostatní ceny zůstávají stejné – záleží na tom, ve které síti se nachází telefonní číslo, které voláte. Budete-li se tedy připojovat ke svému providerovi v pevné síti, který nepoužívá telefonní číslo pro Internet 2000 (existuje někdo takový?), zaplatíte tuto sazbu. Pokud ale budete využívat např. nabídky VOL, disponující telefonním číslem v síti Paegas, nebude vás minuta internetování v nočních hodinách (po 19 hodině) stát více než 2,80 Kč.

Silně se vnucuje otázka, proč by měl majitel mobilu používat WAP, když se nyní i z Twistu může připojit k plnohodnotnému Internetu – za stejnou cenu, ovšem s přístupem k nesrovnatelně většímu rozsahu informací a služeb. Navíc pro WAP u nás není příliš mnoho telefonů (v tuto chvíli je k dispozici jen Nokia 7110 a to v minimálním množství), zatímco datové přenosy podporuje mnohem větší množství mobilů.

Je jasné, že za touto nabídkou stojí v pozadí WAP – z EuroTelu totiž před několika dny unikly neoficiální informace o tom, že se chystá přijít s WAPem pro předplacené karty GO. Také Český Mobil začíná svou nabídkou současné operátory znervózňovat a tak se my, zákazníci můžeme kochat na výsledek konkurenčního prostředí. Škoda, že něčeho podobného se v pevných telefonních sítích nedočkáme – tedy pokud se někomu nerozsvítí v hlavě a nebude hlasovat v Senátu proti přijetí telekomunikačního zákona.

Co jediné může od používání Internetu přes mobil odrazovat? Především vyšší cena za minutu spojení. A potom nízká rychlost datového spojení – u Paegasu více než 9,6 kb/s neuskutečníte. Snad až po zavedení technologie GPRS (můžeme čekat v létě až na podzim).

Diskuze (7) Další článek: Černobílý AutoCAD?

Témata článku: Internet, Přenos, Twist, Paušál, Telefonní číslo, Stejné množství, Neoficiální informace


Určitě si přečtěte

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 30

David Polesný
Monitory
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 40

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 33

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 33

David Polesný
VánoceNotebooky
Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu
Karel Kilián
Windows DefenderAntivirusWindows 10

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5