Internet v USA tři roky bez daní?

Jednání týkající se zákona o daních internetového obchodování v USA takzvaný Internet Freedom Act mají první konkrétnější výsledky.
Jednání týkající se zákona o daních internetového obchodování v USA takzvaný Internet Freedom Act mají první konkrétnější výsledky. Zákon prošel oběmi komorami parlamentu tedy senátem a sněmovnou reprezentantů a čeká na schválení prezidenta Clintona. Nejpodstatnějším bodem navrhovaného zákona je tříleté moratorium na federální daně, daně jednotlivých států a místí daňové poplatky. Schválení zákona má pomoci nastartovat podnikání na Internetu. Elektronický obchod, který má v USA již teď docela slušné obrátky, tak dostane významný impuls pro další rozvoj.

Živě komentuje: V této souvislosti je zajímavé zamyslet se nad situací v tuzemsku, kde neexistence legislativy pro elektronického obchodování je jedním z palčivých problémů tohoto druhu podnikání u nás. Tuto situaci by měl vyřešit připravovaný zákona o elektronickém obchodu. Kdy bude schválen a není zcela jasné, přestože politické strany ve svých volebních programech slibovali ledacos.

Váš názor Další článek: Technologie ADSL míří na sever

Témata článku: Internet, USA, Clinton, Freedom, Moratorium

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost