Internet v televizi

Brouzdat si Internetem bez počítače? Máte-li doma alespoň televizor vybavený konektorem SCART, tak to není nemožné. Řešení nabízí Internet Box od české společnosti Tesla Television.
Brouzdat si Internetem bez počítače? Máte-li doma alespoň televizor vybavený konektorem SCART, tak to není nemožné. Řešení nabízí Internet Box od české společnosti Tesla Television. Zapojíte jej mezi televizi a telefon a po nastavení odpovídajících parametrů můžete na Internet. A to nejen brouzdat webem, ale také komunikovat pomocí elektronické pošty.

Černá skříňka
Celý Internet Box je černá skříňka o rozměrech 20 × 15 × 4 cm. Po pádu letadla by ze sebe možná vydala i nějaké informace, neboť má bytelnou plechovou konstrukci. K televizi ji lze umístit pouze „naležato“ a s dostatečným prostorem pro odvětrávání. Možná by si onen „moderní design“ (dle tvrzení výrobce) zasloužil pár drobných úprav.

Pro výstup na televizi si můžete zvolit režim kompozitní nebo stereo video a podporovány jsou normy PAL a NTSC. V balení je přibalen kabel pro kompozitní video + audio, který je zakončen konektorem SCART. Tedy první nutnou podmínkou pro bezproblémové připojení je televizor s konektorem SCART. Přístroj lze zapojit i přes videorekordér, ovšem je třeba si dokoupit odpovídající kabel.

Rozhodně ne dálku…
Standardní součástí dodávky je dálkové ovládání. Postupem času se sice dopracujete ke všem položkám ovládání, ale obzvláště psaní pomocí virtuální klávesnice je zdlouhavé. Volitelnou součástí dodávky je klávesnice, která obsahuje i vestavěnou myš. Rozhodně ji oceníte při psaní

e-mailů. Psát souvislejší text jde skutečně prakticky pouze s ní (jinak obětujete spoustu času a nervů).

Prohlížeč a pošta
Mimo prohlížeč nabízí Internet Box také poštovního klienta. Na úroveň jednoúčelového řešení je velmi propracovaný. Umožňuje používání podpisu, přikládání souborů, šablony a adresáře. E-maily jdou samozřejmě číst off-line. Internet Box umožňuje i přehrávání zvuků ve formátu WAV.

Měli jsme v rukou v současnosti prodávanou verzi, která ještě neobsahuje to, co má být k dispozici od prosince. A sice nový firmware, který slibuje počeštění a podporu JavaScriptu. Stávající zákazníci si nový firmware budou moci nainstalovat z webu výrobce. Podrobnou recenzi definitivní verze Internet Boxu tedy přineseme, jakmile to bude možné. Pro tentokrát vám musel stačit tento první pohled.

set-top box pro připojení k Internetu
Tesla Television Internet Box TVIB 2000
Zdroj: Tesla Computers
Tel: (02) 22 23 17 0
Web: www.teslatv.cz
Cena: cca 9 900 Kč vč. DPH
+ klávesnice 1 490 Kč vč. DPH
Záruka: 1 rok
Parametry: základní jednotka (CPU PA-RISC 66 MHz, 4 MB EDO RAM, 2 MB Flash RAM), NetFront (prohlížeč a editor emailů), modem 33,6 kb/s, TV dekodér PAL/NTSC, dálkové ovládání, volitelně bezdrátová klávesnice (IR rozhraní, vestavěná myš)
Zdroj: Computer 22/99
Váš názor Další článek: Microsoft se dává dohromady s Ericssonem, ten sedí na dvou židlích

Témata článku: Video, Internet, Podrobná úprava, Televize a internet, Základní jednotka, NTSC, Nerv, TV Box, Tel, Televize 82 cm, Televize s internetem, SCART, Tesla S, Dálkové ovládání, Set-top Box, Bezdrátová klávesnice k tvOnePlus Tri-fold ukazuje, jak by mohl vypadat skládací smartphone se dvěma klouby
Martin Miksa
Skládací konstrukceSkládací displejPatent
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy