Internet po Pražsku

Dnem 30. března vyvrcholila druhým ročníkem výstavy a konferencí Prague Internet World akce Březen měsíc Internetu.
Výstavu zahájil Daniel Dočekal a při této příležitosti měli proslov rovněž zástupci vlády — Antonín Peltrán a pan Mertlík. Dnešní vláda, alespoň podle jejich slov, Internetu přeje a hodlá udělat všechno pro vytvoření právního prostředí pro takovouto formu volné soutěže a zdravé konkurence. V současné době se např. podle Peltrána projednává druhý balík zákonných opatření a vláda bude mít příspěvek zákona o telekomunikacích a o poště, aby zákazníci včas dostali to, co chtějí a co si objednali.

Výstava trvá do 1. dubna, vždy od 9 do 16 hodin, a bude zakončena speciálním aprílovým programem. Má symbolizovat, že dnešní Internet je již jiný než před 2 lety — doby dopravní zácpy už téměř neexistují. Prague Internet World má dále ukázat, že dnešní Internet se posouvá od formy pouhého zdroje informací jako komunikační prostředek i do státních institucí, pro něž znamená lepší možnost spolupráce. Kromě toho Internet umožňuje přístup k informacím, které se někde ve velkých databázích nahromadily. I taková řešení lze na Prague Internet World vidět.

Na odborných konferencích proběhne okolo 60 přednášek, z toho od 5 zahraničních přispěvovatelů.

Mezi oficiální partnery akce Prague Internet World patří Computer Press, Eunet, Oracle, Aliatel, MIA, Ekonomia, PVTnet a Video On Line.

Váš názor Další článek: Utility, které vám usnadní práci s operačním systémem Windows ( 2 )

Témata článku: Video, Internet, Dopravní zácpa, Daniel, Prague


Určitě si přečtěte

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 27

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 13

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 3


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně