Vodafone | Připojení k internetu

Internet od Vodafonu (UPC) měl výpadky. Týkaly se celého Česka i jiných zemí

Internet od Vodafonu (UPC) měl výpadky. Týkaly se celého Česka i jiných zemí

Pokud máte pevnou internetovou přípojku od Vodafonu (dříve UPC), můžete se od včerejška potýkat s výpadky. Zprávy o občasné nedostupnosti služeb jsme zachytili již včera, a jak vyšlo najevo, jednalo se o opakující se výpadky, které trvaly až do pozdních večerních hodin. Nyní už by mělo být vše v pořádku, i když ještě ráno byl Vodafone na Twitteru a jiných kanálech bombardován stížnostmi.

Klepněte pro větší obrázek 
Výpadky se objevovaly v pravidelných intervalech, přibližně po dvaceti minutách

Rozsah výpadku překvapí. Netýkal se totiž jen Česka, ale prakticky všech evropských zemí, ve kterých Vodafone/UPC působí. Silně zasaženo bylo například Německo:

Podle sebraných zpráv z Twitteru je původcem chyby poskytovatel mezinárodní konektivity, firma Liberty Global, na kterou má Vodafone/UPC napojenu svou páteřní síť. Vodafone jsme požádali o podrobnosti:

„Náš dodavatel konektivity, společnost Liberty Global, zaznamenal výpadky mezinárodních páteřních směrovačů. Někteří zákazníci Vodafonu v Česku proto mohli mít potíže s připojením přes pevný UPC internet. Situaci v Česku už se ale podařilo vyřešit. Příčinu potíží v tuto chvíli zjišťujeme,“ řekl pro Živě.cz Ondřej Luštinec ze společnosti Vodafone. 

Diskuze (11) Další článek: Megatest 21 grafických karet: nový Computer vychází i v elektronické verzi

Témata článku: Internet, Twitter, Německo, UPC, Výpadek, Vodafone, Připojení k internetu, Internetová přípojka, Liberty Global, Česká republika, Nedostupnost služebSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

** Letos se začne prodávat první ruský notebook Bitblaze Titan ** Neohromí výkonem ani výbavou, nýbrž svou neotesaností ** A stejně nakonec není tak ruský, jak se tváří

Lukáš Václavík
RuskoNotebooky
Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

** Raytheon a Nexter použili houfnici CAESAR k testu naváděné dělostřelecké munice s prodlouženým dostřelem Excalibur ** Při této zkoušce zasáhla dotyčná munice dva cíle ve vzdálenosti přesahující 46 kilometrů ** To je nový rekord pro palbu dělostřeleckého systému

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda