Internet od IOL a Dnes za 1 Kč/měsíc

Máte předplacenou MF Dnes? Tak máte nárok na Internet přes IOL za jednu korunu.
Asi před měsícem uvedla společnost CzechOnline svůj program "VOLNÝ", tedy Internet zcela zdarma. Bylo a ještě je kolem této věci docela velké povyražení, mnoho komentářů, článků, atd.

Neuběhl ani měsíc a máme tu něco podobného, ale dle mého názoru možná i lepšího. Je tím připojení skoro zadarmo respektive za jednu korunu na měsíc u společnosti Internet Online. Ptáte se jak to celé funguje? Úplně jednoduše. Stačí být stávajícím předplatitelem deníku Mladá Fronta Dnes (předplatné na minimálně pět dní v týdnu) nebo se předplatitelem stát a Internet je váš. Prosté a navíc ne moc drahé.

Mladá Fronta Dnes a IOL vám tuto službu zaručují po dobu předplatného respektive minimálně do konce září roku 2000.

Symbolickou 1 Kč měsíčně INTERNET OnLine věnuje projektu Počítače proti bariérám Nadace Charty 77, který pomáhá tělesně postiženým lidem začlenit se zpět do společnosti. Korunu vám vyúčtuje SPT TELECOM v rámci vašeho běžného telefonního účtu.

S připojením získáte
Přístup na internet 24 hodin denně analogovým modemem rychlostí až 56 kbit/s (V.90), e-mail schránku 5 MBs možností volby domény @e-dnes.cz nebo @iol.cz , www prostor pro soukromou i firemní prezentaci na serveru web.iol.cz/firma(jméno) o velikosti 5 MB, přístup na kterýkoliv z přístupových bodů sítě IOL za zvýhodněný tarif (v současnosti Internet 99).

Navíc pokud odebíráte 5 a více výtisků deníku denně, máte nárok na připojení prostřednictvím euroISDN. Ale tato alternativa se bude pravděpodobně týkat hlavně firem, škol a dalších institucí.

Živě komentuje: Tento krok IOLu se dal očekávat. V budoucnosti se už nebude vydělávat na poskytování Internetu samotného, ale spíše na telefonních poplatcích. Je tomu tak přece i u kabelové televize (nemám teď na mysli programy, které z těch peněz žijí - třeba HBO), kde se platí za dodání televizního signálu, ne za programy jako takové. Pochopili to u Czech On Line, pochopili to už i u IOLu. Škarohlídi mohou namítnout, že se jedná jen o předplatitele deníku Mladá Fronta Dnes. MF neuvádí kolik má předplatitelů, uvádí jen počet čtenářů (pozor, to je rozdíl, třeba u nás doma čtou jeden výtisk čtyři lidé!), který přesahuje jeden milion lidí denně! A i kdyby z toho bylo jen deset procent předplatitelů, pořád je to sto tisíc lidí. Pořád je to pouze jedno procento veškerého obyvatelstva v České republice, ale uvědomme si, že Mladou Frontu čtou spíše lidé, u kterých je asi největší předpoklad, že by měli o Internet zájem (a rozhodně je u MF tento předpoklad větší než třeba u Blesku), tedy středoškolsky a vysokoškolsky vzdělaní lidé!

V úvodu jsem naznačil, že si mi tato nabídka zdá lepší než program "Volný". Dovolím si tedy argumentovat proč si tak myslím.

Hlavním důvodem je asi nejrozsáhlejší síť přípojných bodů. Navíc všechny umožňují volat na zvýhodněný Tarif99. To je obrovská výhoda pro lidi z "větších" vesnic, kde působí pouze IOL a nikdo jiný. K zahození není ani pěkná e-mailová adresa jmeno@e-dnes.cz. A možnost připojit se po celých 24 hodin není obvyklá ani u některých placených přístupů (i když VOLNÝ ji taky nabízí).
Zajímalo by mne ale také, jak chce IOL zabránit podvodům a různému kšeftování s tímto přístupem k Internetu. Například já připojení mám, jsem s ním spokojen, nestojí mne moc a je kvalitnější než IOL (v České Lípě). Ale také jsem předplatitelem MFD. Takže se teoreticky můžu ještě dnes s chutí zaregistrovat a obratem někomu to připojení za prodat třeba za 1000 Kč.

A nebo může mé připojení od IOLu používat celá má familie ze všech možných koutů Čech. Jsem zvědav, jak se s tímto IOL vypořádá…. A věřte tomu, že takováto situace nastane, žijeme přece v Čechách a jak známo, Češi jsou vynalézavý národ.

Podívejme se ještě na finanční stránku věci. Uváděl jsem sice, že to stojí pouhou jednu korunu měsíčně + telefonní poplatky, jenže to není vše. Musíte být ještě tím předplatitelem Mladé Fronty Dnes. A to předplatné není zase tak zanedbatelné, jak se může na první pohled zdát, vyjde totiž na přibližně dva tisíce korun za rok. Což je sice dost, ale kdo čte pravidelně noviny, tomu to vadit nebude a navíc asi dva tisíce stojí i to připojení, takže dostanete za jedny peníze dvě atraktivní služby!

Nepochybuji, že takto naláká Mladá Fronta předplatitele, ale nejvíce na tom získá pochopitelně IOL. Možná se mu o něco málo sníží příjmy z poplatků za Internet, ale za to se mu markantně zvýší příjmy za telefonní poplatky. Teda sorry, ne IOLu, ale Telecomu. A navíc možná získal za tento kšeft od MFD bártrem nějakou reklamu v novinách zadara, ale i kdyby ne, byl ten tah geniální. Hold kdo umí, ten umí. A my zákazníci se můžeme jen radovat a náležitě toho využívat. Pryč s poskytovateli Internetu, kteří chtějí peníze. Jen doufám, že brzy někdo začne rozdávat pevné linky, nejlépe TEN-34 ;)

Diskuze (11) Další článek: Dva viry od “Microsoftu“ aneb nevěřte všemu...

Témata článku: Internet, Měsíc, Placený tarif, Online televize, Deník, Program televize hbo, Sorry, Česká televize živě, , Mladý měsíc, Hold, Front, Program televize dnes, HBO


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 102

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 67

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 94


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky