Internet Explorer 5.5 preview je venku – naše první dojmy

Microsoft vypustil Internet Explorer 5.5 zatím pouze pro registrované uživatele na MSDN, veřejně se dá ale stáhnout již nyní, a tak můžeme přinést naše první dojmy.
Internet Explorer 5.5 je zatím venku v beta verzi, není to tedy konečná verze a popravdě tam ještě jsou nějaké věci, které je nutné vylepšit. Veřejně přímo ze stránek Microsoftu si bude možné stáhnout IE 5.5 někdy příští týden, zatím byl zveřejněn pro členy MSDN, nicméně již se objevily postupy, jak jej nainstalovat již nyní. Server ActiveWindows popsal následující postup, podle kterého jsem si IE5.5 nahrál a nainstaloval:

1. Z následující adresy si nahrejte instalační program:

http://download.microsoft.com/download/ie5/55pprevu/5.5/W9XNT4/EN-US/ie5setup.exe

2. Spusťte ie5setup.exe, ale nechoďte na další obrazovku instalačního programu.

3. Přejděte do složky C:\WINDOWS\TEMP\IXP000.TMP

4. V souboru iesetup.inf najděte sekci [Strings] a v ní řádky URL2 a MSSITEURL. Na obou řádcích změňte text

"http://www.microsoft.com/windows/ie/ie55/download/rtw/x86/ie5sites.dat" na "c:\ie5sites.dat".

5. Vytvořte soubor c:\ie5sites.dat, do kterého vložíte následující řádek následovaný odřádkováním:

"http://download.microsoft.com/download/ie5/55pprevu/5.5/W9XNT4/EN-US/","Download Site 0","EN","North America"

6. Pokračujte v instalaci IE 5.5.

Co je tedy nového?
Na první pohled nepoznáte rozdíl, novinkou je položka Print Preview v nabídce File, která slouží k náhledu stránky před tiskem, snadno tak zkontrolujete okraje stránky, aniž byste ji ve skutečnosti tiskli. Microsoft slibuje vylepšení v podpoře CSS stylů jazyka SMIL (Synchronized Multimedia Integration Language). Vylepšení jsou i v oblasti dynamického HTML. Na pohled ale opravdu nic nepoznáte. Internet Explorer 5.5 bude součástí připravovaného systému Millennium a bude pohánět značnou část uživatelského rozhraní s řadou průvodců a asistentů. V porovnání s posledním vývojem ohledně prohlížeče Gecko Internet Explorer zaostává v postupném zobrazování dat umístěných v tabulkách. Gecko před vašima očima postupně a rychle renderuje stránku, Internet Explorer stále čeká se zobrazením na konec tabulky.

Internet Explorer 5.5 v preview verze neobsahuje dramatická vylepšení pro každodenní surfování na Internetu. Že tam byl přidán náhled před tiskem až nyní, je spíše ostuda než chvála. V uživatelském rozhraní nic nového nenastalo. Zřejmě nejpodstatnější změnou prošlo renderovací jádro, které si Microsoft buduje nikoli primárně pro internetový prohlížeč, ale jako obecné jádro pro zobrazování hypertextových dat, včetně například budoucího uživatelského rozhraní Windows, které může být třeba napsáno celé v textovém souboru s tagy.

Pokud můžete počkat, počkejte, Internet Explorer 5.5 preview zatím určitě není důvodem pro spěch. Možná to bude lepší, zatím ale pokrok není nijak významný.

Diskuze (11) Další článek: Windows 2000 – reparácia (keby náhodou...)

Témata článku: Internet, Internet Explorer, Uživatelské rozhraní, Následující řádek, Zobrazování, Smile, Gecko, Preview, Dojem, Významná složka, Značný rozdílNová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

Nový fotbálek je sice zcela zdarma, to ale na kvalitách zrovna nepřidává.

Michal Maliarov
eFootballKonami
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy