Internet do kapsy

Firma SpiNet představila na tiskové konferenci 9. prosince v Praze nový produkt s názvem GSM Office.
Firma SpiNet představila na tiskové konferenci 9. prosince v Praze nový produkt s názvem GSM Office. Tento produkt je výsledkem její spolupráce s firmami Ramert a Sagem CS Agence, která přinesla možnost mobilního připojení k Internetu a zpracování kancelářské agendy bez nutnosti pevného stanoviště. Další novinkou je SpiNet Operator -- souprava spojující pager s příjmem zpráv z Internetu. Souprava GSM Office se skládá z kapesního počítače Psion Series 5, který dodává s programovým vybavením firma Ramert, mobilního telefonu GSM Sagem RD 750 DataFax, a z připojení k Internetu SpiNet Celoroční NON-STOP (součástí dodávky je také 16MB pamětová karta CompactFlash a datový kabel). Cena celé sady je 46 600 Kč.

Nenápadný Sagem
Francouzská firma Sagem je málo známa, protože se příliš sama neprezentuje. Ani nemusí, jejím hlavním zákazníkem je totiž stát -- francouzská armáda. Sagem je tak francouzskou obdobou amerických firem Honeywell, Rockwell nebo Motorola. Z toho také vyplývá, že telefony Sagem, používající technologii, na kterou se spoléhá armáda, se muže spolehnout i normální človek.

Nejen Sagem
Psion Series 5 a celé řešení od firem Ramert a SpiNet umí spolupracovat i s dalšími telefony, které umí přenášet data a fax, např sem patří některé telefony Ericsson nebo Bosch. Řešení s telefony Sagem je však dobře odzkoušeno nejlépe a funguje spolehlivě.
Váš názor Další článek: Word 2000 – jemná vylepšení dokonalého

Témata článku: Internet, Honeywell, Pager, Bosch

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost