Interkamera 2004: další zmenšující se veletrh

Od středy 14. dubna do pátku 16. dubna probíhá na pražském výstavišti v Holešovicích 22. ročník veletrhu Interkamera. Veletrh nepřináší žádné skutečné novinky, ale nabízí řadu možností osahat si špičkovou digitální techniku. Vstupenky je možné získat i zdarma.

Už dvacátý druhý ročník výstavy Interkamera, která od roku 2000 probíhá každý rok na jaře, začal včera v pravém křídle Průmyslového paláce Výstaviště v Praze Holešovicích. Veletrhu se účastní přibližně čtyřicet firem z oblasti fotografie, videa, informačních technologií, optiky a výroby příslušenství k produktům z těchto oblastí. Oproti loňskému ročníku, který se vešel do střední části Veletržního paláce, se Interkamera vrátila alespoň do pravého křídla, i když ještě koncem devadesátých let dokázala bez problémů zaplnit celou výstavní plochu. Ve zbývající části výstavní plochy probíhá veletrh zabezpečovací techniky a požární ochrany PragoAlarm/PragoSec 2004 a Fórum pro vaše finance Peníze 2004.

První dojem z veletrhu si pro sebe usurpoval Kodak, který před Veletržní palác přistavil černý truck a před ním pořádal poněkud drastickou zábavu pro návštěvníky, pobytem v roztočeném zařízení, které připomínalo trenažéry pro kosmonauty. Uvnitř předem registrované návštěvníky, členy AFG Klubu, čeká výdej vstupenek a samotný veletrh doprovázený sérií přednášek. Úvodní akci Interkamery přímo ve Veletržním paláci si pro sebe usurpoval opět Kodak ve svém stánku stylizovaném do podoby tropického ostrova s majákem. I přes technické potíže s projektorem se podařilo představit celou řadu produktů pro rok 2004, ať už jde o velice zajímavý profesionálně vyhlížející kompakt DX6490 pro náročnější amatéry s akční cenou 11 990 korun nebo stylový kompakt LS743, který je prvním opravdu kompaktním digitálem od Kodaku. Prezentovány byly i chystané produkty, které nahradí současnou řadu fotoaparátů v průběhu léta 2004. K dispozici jsou na "ostrově" kromě baru pro VIP hosty také samoobslužné kiosky pro zpracování digitální fotografie a tiskárny EasyShare s tiskovými médii, která mají životnost 100 let.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Manažeři Kodaku v zajetí Tahiťanek * Pracovníci Canonu v zajetí návštěvníků

Velký zájem už u vchodu poutal Olympus, přestože stánek této společnosti, která kraluje českému trhu s digitálními fotoaparáty, působil poměrně střízlivě a byl až nápadně podobný stánku z minulého roku. O upoutání pozornosti se ale starala dálkově ovládaná vzducholoď nad hlavami návštěvníků. Nalákané oběti si potom mohly prohlédnout všechny novinky, které Olympus doposud v roce 2004 představil, včetně 8MP kompaktu C-8080WIDEZOOM.

Hned vedle, oddělený červeným monopostem, je stánek Canonu, který byl v permanentním obležení díky možnosti vyzkoušet si nejen fotoaparáty PowerShot, ale i zrcadlovky EOS 10D a 300D s následným tiskem na tiskárnách Canon s podporou přímého tisku z paměťových karet. Digitální, ale i klasické zrcadlovky představovala také Konica Minolta, a to včetně digitální krásky DiMage A2.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Elegantní monopost na Interkameře * Téměř obrněný vůz H2 na PragoSecu

Nabídku fotoaparátů společnosti Hewlett-Packard prezentovala na poměrně malém prostoru společnost Tech Data spolu s dalšími produkty, které se pojí k oblasti digitálního obrazu a videa. Bohužel byla většina exponátů za sklem, což kontrastovalo s přístupem většiny vystavovatelů. Vlastní stánek na Interkameře má z výrobců digitálních fotoaparátů také Pentax, Samsung a Fuji. Malý stánek s několika fotoaparáty a jedním LCD displejem má na Interkameře také Umax.

Velký prostor patřil společnostem nabízejícím tisk digitálních fotografií, nabídku v této oblasti ostatně prezentovalo i Fuji, Kodak a Epson.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nudná kovová konstrukce stánku Olympusu * Zábavná kovová konstrukce Kodaku

Trochu chudě působila nabídka příslušenství, velký stánek společnosti Hama návštěvníka zklamal tím, že nabízené exponáty, kterých bylo opravdu hodně, nebylo možné na místě zakoupit, což je při přihlédnutí k tradici veletržních slev docela škoda. Naštěstí vystavují i další dodavatelé příslušenství, ale jejich nabídka není tak široká.

Velkou část výstavní plochy pro sebe zabral AFG Klub, jehož stánek odděloval také prostor pro přednášky. Mezi přednášejícími je Ondřej Neff s triptichem Sedm hříchů, Sedm pověr a Sedm ctností digitální fotografie, Jan Pěnkava s Digitální praxí a technikou nebo Jiří Soukup se Střihem videa.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Golfová část Interkamery si našla své zájemce * Vzducholoď Olympusu našel zrakem každý

V podstatě samostatnou částí Interkamery je GolfDigest Expo, které se světem fotografie a videa spojuje prezentace analyzátoru golfového švihu společnosti Fomei, která jinak představila velkou část své nabídky foto-příslušenství. Divize Fomei Golf pak postavila cvičnou plochu pro patování, jeden simulátor s projekcí a již zmíněný analyzátor golfového švihu. Tuto část veletrhu sponzorovala česká mutace časopisu GolfDigest, která věnovala i ceny do soutěží o nejdelší a nejpřesnější ránu a také o největší počet úspěšných patů. K vidění zde byla také nabídka golfového obchodu GolfGate nebo automobil Volvo, jehož zapůjčení bylo jednou z cen.

Nabídku doplňovala internetová kavárna provozovaná společností Mironet, která nabízí své služby včetně kávy zdarma.

Témata článku: Vzducholoď, Kodak, Samoobslužný kiosek, Golf, Internetová kavárna, Foto soutěž 2016, Canon EOS, Veletrh, Digitální fotoaparáty, Digitální kiosek, Kiosek, Hama, Klasické zrcadlo, Velký prostor, Velká rána, Velká společnost, Digitální fotoaparáty v akci, Digitální fotoaparáty canon, Truck, Křídlo, Digitální fotoaparáty olympus, Škoda foto, Velká část, Pentax, Malý stánek

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 237

Dnes je Black Friday: Přehled slev na elektroniku a počítače

Dnes je Black Friday: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

22.  11.  2017 | David Polesný | 37

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 30

Microsoftu se invaze na Android daří, jeho launcher aktivně používá přes milion lidí

Microsoftu se invaze na Android daří, jeho launcher aktivně používá přes milion lidí

** Microsoft se zabydluje na platformě Android ** Nedávno představený launcher už používá milion uživatelů ** Je to stále jen zanedbatelný zlomek uživatelů Androidu, ale slibný růst

22.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje