Intergraph stále ve značné ztrátě, ale dostane finanční injekci od EDS

Americká firma Intergraph je stále finančně nemocná; od počátku přechodu z Unixu na platformu...
Americká firma Intergraph je stále finančně nemocná; od počátku přechodu z Unixu na platformu Microsoftu je neustále ve finanční ztrátě. Ani poslední čtvrtletí loňského roku nebylo výjimkou, kdy celková ztráta činila 21 mil. USD. Byť se obrat za kvartál zvýšil na 301 mil. USD z 294 mil., je to hluboko pod průměrem oboru, který roste tempem 14 % ročně. Celkově však byl rok 1997 lepší než předchozí – obrat vzrostl z miliardy na slušných 1.24 mld. USD, a ztráta klesla z 68 mil. na 55 mil. USD. Důležité je také, že se firmě podařilo uvést na trh velmi kvalitní softwarové aplikace, jako je Imagineer Technical II nebo GeoMedia, které se začaly velmi dobře prodávat; dále pak firmě stoupl tržní podíl v oblasti plant designu z 47 % na dominantních 54 %.

Za nejdůležitější příčinu ztráty uvádí ředitel firmy Jim Meadlock přetrvávající spor s firmou Intel (Intergraph žaluje Intel za to, že si vynucuje předání patentů na grafickou architekturu tím, že Intergraphu neposkytuje informace nutné pro vývoj nových grafických stanic. K počáteční žalobě v prosinci Intergraph přidal i stížnost k americkému antimonopolnímu úřadu).Tento spor údajně jednak zpomaluje a zdražuje jak vývoj, tak i dodávky nových stanic, a samozřejmě jako každý pořádný soud v USA něco stojí. Intergraph dále oznámil vývoj v oblasti převodu svých strojírenských produktů pod firmu Unigraphics Solutions. Nyní se jeví, že Intergraph přímo prodá tyto programy a práva na jejich další vývoj a šíření této firmě, která bude plně vlastněnou dceřinkou EDS (dříve se hovořilo o zachování podílu v této firmě). Výsledný obchod, který má být učiněn druhého března, má cenu 105 mil. USD v penězích (nikoli výměnou akcií) – což je částka, která Intergraph evidentně potřebuje pro další činnost.

Váš názor Další článek: Auta přes Internet? Zejména použitá!

Témata článku: Celková ztráta, Fin, Tempus, Americká stanice, Fina, DOS


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu