Intergraph a Bentley, velké kamarádství pokračuje

Obě společnosti měly zejména díky MicroStationu až doposud velmi úzké vztahy. Nově ohlášená dohoda obou společností však posunuje jejich vzájemnou spolupráci opět o notný kus dál.
Obě společnosti měly zejména díky MicroStationu až doposud velmi úzké vztahy. Nově ohlášená dohoda obou společností však posunuje jejich vzájemnou spolupráci opět o notný kus dál.

Stručně řečeno, dojde k dalšímu proplétání vzájemných vztahů obou společností. Počátek jejich spolupráce se datuje už od roku 1987, na překotně se vyvíjející počítačový průmysl tedy velmi, velmi dlouho. Bentley vyvíjí a prodává svůj produkt MicroStation a na něm odvozené programy, zatímco Intergraph, který mimochodem vlastní 33 % soukromého Bentley, má portfolio svých aktivit řádově širší a styčné plochy se týkají jen několika aktivit. Právě ty jsou však předmětem uzavřené dohody.

Bentley převezme pod svá křídla tři řady produktů Intergraphu, AEC aplikace pro MicroStation (InRoads, InRail a řada dalších), síťové tiskové řešení (InterPlot a Digital Print Room) a produkty pro konverzi rastrů (I/RAS B a I/RAS Engineering). Ze strany Intergraphu pak dojde k podpisu strategické OEM dohody na prodej a podporu produktů MicroStation/J a ProjectBank firmy Bentley. Celá transakce je odhadována přibližně na 42 milionů USD a než dojde k jejímu definitivnímu uzavření, bude to ještě chvíli trvat; odhady mluví o třetím čtvrtletí letošního roku.

Pro vysvětlení vztahu obou firem krátký pohled do jejich historie: Pět bratrů Bentleyů se v roce 1984 pustilo do práce a výsledkem jejich snažení byl MicroStation, jeden z nejlepších grafických editorů své doby s mimořádně prozíravou architekturou a otevřeným prostředím. V roce 1987 přišel další milník – MicroStation převzal tehdejší „hybatel“ CADovým světem Intergraph a koupil polovinu firmy Bentley. Ta se pak dál zabývala vývojem produktu a Intergraph se staral o jeho tlačení svými obchodními kanály. Ne všechno ale běželo podle představ bratrů Bentleyů. V roce 1994 proběhla řada jednání a v roce následujícím došlo k vyřešení: firma Bentley bude nadále šířit MicroStation samostatně prostřednictvím prodejců, které si sama zvolí. Intergraph pak bude vyvíjet vlastní produkty pro MicroStation a podporovat ho ve svých řešeních.

Výsledný přínos pro zákazníky ukáže až čas, Bentley bude schopen nabízet komplexnější řadu produktů a Integraph jistě díky výhodnosti OEM smlouvy taky nepřijde zkrátka. Kanceláře (nikoliv sídla) obou společností jsou prakticky v těsné blízkosti v Huntsville a celosvětová distribuční i firemní síť je na tom podobně, přeliv zaměstnanců z jedné firmy do druhé by tedy neměl způsobit problémy v dodávkách ani fungování žádné ze společností.

V této souvislosti je i zajímavý komentář Daratechu. Kromě obvykle pozitivního tónu odhaduje Daratech celkový trh ECO (Engineerign/Construction/Operations), oblasti, které se dohoda mezi Intergraphem a Bentley právě týká, na velmi zajímavých 4 biliony (4 000 miliard) USD. Tedy trh, který nelze nechat bez povšimnutí.

Váš názor Další článek: B-406 Bomber Series: levná dunítka

Témata článku: Zajímavý komentář, Těsná blízkost, Ben, Zajímavý milník, Definitivní uzavření, Dohoda, Huntsville, Room, Bentley


Určitě si přečtěte

Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
StarlinkPoskytovatelé internetu
Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 205

Jiří Kuruc
Apple
10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

** Deset míst, které nesmíte vidět ve webových mapách ** Jsou to letiště, základny i elektrárny ** Nejvíce míst tají Francie

Jakub Čížek | 21

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5