Notebooky | Procesory | Intel

Intelu unikl seznam chystaných výkonných mobilních procesorů Tiger Lake-H

Už 11. května by měl Intel oficiálně představit nové modely mobilních procesorů Core 11. generace s architekturou Tiger Lake-H, které budou určené pro výkonnější a herní notebooky. Na webu HD-Technologia ale v předstihu unikly klíčové snímky z prezentace.

Jak lze vidět na snímku s přehledem všech nových modelů, k dispozici bude celkem pět procesorů, přičemž půjde o dva šestijádrové a tři osmijádrové. Zatímco nejvyšší model Intel Core i9-11980HK („K“ – odemčený násobič pro snadné přetaktování) bude mít se základní frekvencí 2,6 GHz a turbem až do 5 GHz maximální TDP 65 W, všechny ostatní mají limit TDP nastavený na 35 W.

Klepněte pro větší obrázek

Všechny modely budou mít integrovaný grafický čipy Intel UHD (Xe, Gen12) a podporují HyperThreading. Čipy rovněž podporují operační paměti DDR4-3200 a nabízí až 20 linek PCI Express. To lze využít jak pro samostatné mobilní grafické karty, tak i rychlá NVMe SSD.

Příští týden lze s oficiálním uvedením těchto čipů očekávat i nabídku nových výkonných notebooků od většiny známých výrobců.

Intel Core 11. generace s grafickými čipy Xe

Diskuze (10) Další článek: CyberLandr: Obytný přívěs pro Cybertruck na předobjednávkách vydělal přes 50 milionů dolarů

Témata článku: Notebooky, Procesory, Intel, Čipy, Hry, SSD, Architektura, Tiger Lak, PCI Express, Tiger Lake-H, Procesor, Hyperthreading, Notebook, Grafický čip, Core, Model