Inteligentní ABRA

Poslední den listopadu 1998 podepsaly firmy Aktis a MIS AG partnerskou smlouvu.
Firma Aktis působí na trhu s ekonomickým softwarem již od roku 1991, a je známa především díky účetnímu systému ABRA, který existuje ve verzích ABRA Gold a ABRA Gold Mini.

Poslední den listopadu 1998 podepsaly firmy Aktis a MIS AG partnerskou smlouvu, na jejímž základě bude firma Aktis dodávat technologii datového skladu jako základního kontrolingového systému s vytvořením vazby na informační systém Abra Gold a s dodávkou přednastavených kontrolingových aplikací. Výsledkem je produkt Mr. ABRA – Manažerské rozhraní ABRA. Tato nadstavba bude dodávána jako součást modulárního ekonomického systému ABRA Gold. Prezentační vrstva manažerského rozhraní je implementována do prostředí MS Excel. Manažerské rozhraní bude uvedeno na trh v průběhu prosince 1998, a bude v první fázi nabízet tři základní aplikace: „Účetní reporting“, čerpající údaje z deníku podvojného účetnictví,.aplikaci „Pohledávky a platební kázeň“, čerpající údaje z fakturace a souvisejících agend, a nakonec aplikaci „Vyhodnocení prodeje“, postavenou nad skladovými a prodejními doklady. Koncová cena včetně základního balíku služeb, spojených se zavedením systému do provozu, je 25 tisíc korun.

Manažerské rozhraní obecně je produkt, který umožňuje získat komplexní pohled na informační systém jako celek, a na základě tohoto pohledu rozhodovat o dalších firemních činnostech, což se jindy nazývá „business intelligence“.

Pro firmu MIS AG tento krok znamená oslovení trhu menších firem, pro Aktis to zase znamená další rozšíření komplexního ekonomického systému.

Váš názor | Souborová hlídka

Témata článku: Platební údaj, Gold, Reporting

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší