Intel | Procesory | Čipy

Intel zatím Core i9-13900K ještě ani nepředstavil, ale už se prodává na černém trhu

Představení nové generace desktopových procesorů Intel Core 13. generace s kódovým označením Raptor Lake-S se očekává až v září nebo říjnu, ale podobně jako v minulosti se už objevují detaily k různým předprodukčním vzorkům a jeden takový se v Číně dokonce objevil na prodej.

K dostání je pochopitelně neoficiální cestou na černém trhu a nejde o finální model, ale zas je dostupný několik měsíců v předstihu před oficiálním uvedením. Dle prodávajícího je procesor Intel Core i9-13900K funkční na základní desce Asus Z690 ROG Apex a disponuje 8 výkonnými jádry a 16 úspornými jádry (celkem 32 vláken).

Klepněte pro větší obrázek

Cena za tento vzorek procesoru je 426 dolarů, tedy asi 12 tisíc korun. Je však nutné připomenout, že tyto vzorky mají většinou řadu chyb a problémů, které se ladí do poslední fáze před hromadnou výrobou modelů, které už jdou do oficiálního prodeje. Slouží tak například pro výrobce základních desek k odladění a aktualizaci biosu a další významné partnery pro testování a podobně.

Váš názor Další článek: V Rakousku se objevil nový kmen kapavky zavlečený z Asie. Je silně rezistentní vůči antibiotikům

Témata článku: Intel, Procesory, Čipy, Čína, Černý trh, Procesor, Základní deska, Představení, Ale, Pro, Vzorek, Raptor Lake-S, Procesory na Heureka.cz