Technologie | Byznys | Intel

Intel začíná mít problemy s kapacitami výroby u 14nm procesu, hrozí zdražení

Intel měl podle původních plánů touto dobou mít většinu dnešní produkce na 10nm technologii. Bohužel poslední prognózy jsou takové, že se tak stane až v roce 2019 až 2020, kdy by se měly výrobní linky konečně rozjet na 100%. Nyní si musí Intel vystačit s 14nm linkami a to je problém, jak informuje redakce Digitimes.

Důvodem je to, že ostatní produkty mimo procesorů vyráběl Intel donedávna pomocí méně vyspělého 22nm výrobního procesu. Ovšem všechny tyto vedlejší produkty již přešly na 14nm a procesory se měly dávno vyrábět skrze nový 10nm proces, což se nestalo. To nyní zapříčinilo přetížení 14nm linek, které prostě nestíhají vyrábět jak čipsety, procesory a další produkty a reálně hrozí situace, kdy nebude mít Intel dost volných kapacit.

Aktuální situace by také mohla ovlivnit i dostupnost připravovaných 8jádrových procesorů 9. generace, které se mají prodávat už za pár týdnů. To by určitě mělo velký dopad hlavně na vyšší ceny. Této situace by mohla využit konkurenční AMD, která prozatím problémy s kapacitami výroby u GlobalFoundries nemá a další generace procesorů už bude vyrábět u TSMC, kde problémy s kapacitami také prozatím nejsou.

Diskuze (55) Další článek: 5 tipů, jak z Ulož.to stahovat rychleji a efektivněji

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,