Intel | SSD | Servery

Intel začal nabízet 15,3TB SSD: Zatím ale jen pro serverové použití a za vysokou cenu

Poslední dobou se objevilo několik novinek z oblast vysokokapacitních SSD a jedno takové tak trochu potají začal nabízet i Intel. Pokud jste ale nažhavení na to, že si takový dáte do svého herního počítače, budete asi zklamáni.

Nové modely SSD patří do série DC P4510, která používá formáty, jež nejsou běžné pro normální počítače. Dvě nové varianty, které přináší největší kapacitu 15,3 TB, jsou totiž k dispozici pouze ve formě E1.L, což je podlouhlé šasi určené pro snadné použití v 1U racku.

Modely se liší použitou velikostí chladiče, levnější model má rozvaděč tepla s šířkou 0,95 cm a dražší pak 1,8 cm. Ostatní parametry mají zcela stejné – 64vrstvé TLC 3D NAND flash čipy, rychlost sekvenčního čtení i zápisu až 3,1 GB/s a náhodné čtení a zápis až 583 800 IOPS, respektive 131 400 IOPS. Vzhledem k serverovému nasazení mají zvýšenou výdrž na 22,7 PBW a prodlouženou záruku 5 let.

Cílovému segmentu odpovídá i velmi vysoká cena, která je v přepočtu kolem 132 tisíc korun.

Diskuze (7) Další článek: Sony začalo nabízet odměny za hledání chyb v Playstationu 4. Můžete si přijít až na milion

Témata článku: Hardware, Intel, SSD, Úložiště, Datacentra, Servery, Zápis, Pro, Čtení, Použití, Ale, Model, Vysoká cena, Počítač, Pevné disky SSD na Heureka.cz