Technologie | Intel | Hry

Ray tracing pomocí procesoru bude fungovat lépe. Intel vydal novou verzi enginu OSPRay

Pokud jde o co nejlepší práci se světlem ve hrách, je cestou ray tracing. Nvidia se s příchodem grafických karet GeForce RTX snaží protlačit vlastní řešení, pro které má čip i specializovaná výpočetní jádra. Univerzálnější řešení pak řeší i Microsoft přímo v rámci DirectX a na toto API se s velkou pravděpodobností zaměří i AMD.

Ani Intel ale v této oblasti nezůstává mimo, protože zveřejnil už druhou verzi enginu OSPRay, který vývojářům umožňuje využívat ray tracing nezávisle na grafické kartě. Výpočty totiž probíhají přímo na procesoru, v ideálním případě pomocí instrukcí AVX-512 a dalších, které jsou v nejnovějších modelech procesorů od Intelu.

Intel OSPRay 2.0 je open source engine, který je škálovatelný a vhodný i do vědeckého prostředí pro přesnější výpočty a profesionální rendering. Mezi mnoha novinkami je podpora Open Image Denoiser, nejnovější verze ray tracing kernelů Embree, výkonnější API, Open Volume Kernel Library a další.

Kompletní přehled novinek naleznete přímo na stránkách OSPRay.org.

Diskuze (2) Další článek: Intel chystá snížení cen procesorů. Chce více konkurovat modelům od AMD

Témata článku: Technologie, Microsoft, AMD, Intel, Programování, Hry, API, Procesor, Engine, Lépe, Grafická karta, Cryteku, Bude, Verze, Denoiser, Volume, Výpočet, Nová verze, GeForce RTX, Hry pro PC na Heureka.czVyrobte si elektřinu sami. S dobře vybranou fotovoltaikou vás nebude trápit zdražování, Rusko a vlastně ani vlastní stát

Vyrobte si elektřinu sami. S dobře vybranou fotovoltaikou vás nebude trápit zdražování, Rusko a vlastně ani vlastní stát

Zdražení se na nás valí ze všech stran a nejvíce se týká energií. Ať už je to plyn, pohonné hmoty, nebo elektřina. Z těchto tří můžete nejvíce zahýbat právě s elektřinou, a to investicí do fotovoltaické elektrárny. Podívejme se objektivním pohledem, pro koho je vhodná, a komu se naopak vůbec nevyplatí.

Jiří Kuruc
EnergetikaFotovoltaika
Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Pokud vlastníte telefon s technologii NFC, můžete prostřednictvím aplikace pro Android zkusit načíst údaje ze své bezkontaktní karty. Vyzkoušíte si tak třeba, jak moc je náchylná k případnému RFID skimmingu.

Jan Spěšný
NávodyMobilní aplikace
Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Aplikací pro skenování dokumentů je celá řada, nicméně Lens od Microsoftu těží z napojení na OneDrive nebo možností přímého exportu do Wordu.

Jakub Michlovský
NávodyMobilní aplikaceMicrosoft
Vyzkoušeli jsme DALL-E 2, noční můru všech grafiků. Umělá inteligence zvládne náročné koláže a má smysl pro humor

Vyzkoušeli jsme DALL-E 2, noční můru všech grafiků. Umělá inteligence zvládne náročné koláže a má smysl pro humor

** OpenAI uvolnilo do betaverze umělou inteligenci DALL-E pro generování obrázků a fotografií ** Technologie zvládne generovat obrazy všeho druhu i podle jakéhokoli stylu **

Karel Javůrek
OpenAIUmělá inteligenceByznys
MacBook Air M2 bude hit. Apple vsadil na nový design, vrátil MagSafe a displej ozdobil výřezem

MacBook Air M2 bude hit. Apple vsadil na nový design, vrátil MagSafe a displej ozdobil výřezem

** Po dlouhých letech se mění ikonický design MacBooku Air ** Apple zlepšil výkon, obraz i zvuk ** Zůstává přitom pořád skvělá výdrž a dokonale tichý chod

Lukáš Václavík
MacBookApple