Technologie | Intel | Grafické karty

Intel v březnu prozradí detaily architektury k novým grafickým kartám a čipům řady Xe

Na CESu už Intel prezentoval prototyp mobilní vývojářské verze grafického čipu na bázi architektury Gen12, která se bude prodávat pod značkou Xe. Detaily k samotné architektuře ale Intel zatím tajil. To se změní v březnu.

Zástupce Intelu - Antoine Cohade, totiž na svém twitteru oznámil, že bude mít prezentaci na největší herní výstavě GDC, která je zaměřená na herní průmysl, profesionály a vývojáře her. Právě jejich přízeň musí Intel získat k tomu, aby jejich nová architektura fungovala s hrami co nejlépe.

Už v březnu, kdy se GDC koná, bychom se tak měli dočkat velmi podrobných informacích o tom, co všechno nového přináší architektura Gen12 a škálovatelné grafiky Xe obecně. Konečně se dozvíme, jaké odlišnosti lze očekávat z pohledu minulých generací, ale i konkurenčních řešení od AMD a Nvidie, které jsou již dávno na trhu.

Intel by měl představit novou architekturu pro tři segmenty – mobilní (Xe LP), desktop (Xe HP) a servery (Xe HPC). Již dříve oznámil, že by čipy měly být vyráběné pomocí 7nm technologie.

Diskuze (4) Další článek: Google zabije aplikace v Chrome. Doplňky v prohlížeči ale zůstanou

Témata článku: Technologie, Hardware, Intel, Grafické karty, Čipy, Hry, Architektura, Detail, GDC, Čip, Březen, AMD a Nvidia, Nová architektura, XE-HPC, Grafická kartaRudá planeta by mohla být vulkanicky aktivní. Sonda InSight zachytila další silná marsotřesení

Rudá planeta by mohla být vulkanicky aktivní. Sonda InSight zachytila další silná marsotřesení

** Sonda Insight zachytila na Marsu další silná marsotřesení ** Pochází z oblasti, která je geologicky mladá ** Sonda má pracovat nejméně do konce příštího roku

Petr Kubala
InSightMars
GRIT je novou battle royale hrou z divokého západu

GRIT je novou battle royale hrou z divokého západu

Žánr battle royale se brzy obohatí o dalšího kandidáta.

Michal Maliarov
SteamVideo
Vývojář objevil po 25 letech nový easter egg ve Windows 95
Markéta Mikešová
Operační systémyWindows
Na PC Gaming Show 2021 a Future Games Show se podíváme v červnu

Na PC Gaming Show 2021 a Future Games Show se podíváme v červnu

Velké výstavy a jednotlivé konference pomalu začínají oznamovat data konání.

Michal Maliarov
VýstavaE3