Intel uvádí Xeon na 450 MHz

Čtyři měsíce po ohlášení Xeonu 400 MHz přichází Intel s dalším navýšením frekvence.
Čtyři měsíce po ohlášení Xeonu 400 MHz přichází Intel s dalším navýšením frekvence. Současně s uvedením nového procesoru na 450 MHz snížil cenu původního 400 MHz čipu z 1 124 USD na 864 USD. Stejná cena byla přidělena i 450MHz verzi, ovšem na objemy po 1 000 kusech. Současně s uvedením nového čipu mu přislíbila podporu řada výrobců, Compaq, IBM, Dell a Hewlett-Packard a další. Navýšení výkonu je podle informací Intelu osm až deset procent proti Xeonu 400 MHz.

Živě komentuje: Když přišel Intel s prvními Xeony, natěšený trh byl ochoten dávat i větší sumy za to, že budemoci využívat mírně rychlejší nové procesory. Nicméně po chvíli, zvláště, kdy se na trhu objevily Pentia II na frekvencích 450 MHz a Xeon stále zůstával na 400 MHz bylo nutné nejen zvýšit rychlost procesoru, ale i přehodnotit cenovou politiku. Trh se již uklidnil a poptávka po Xeonech se dostává do normálnějších objemů. Proto mají obě verze Xeonů 400 a 450 MHz s 512 kB cache tak podobnou cenu.

Váš názor Další článek: Windows 98: jak převést seznam souborů v adresáři do textového souboru?

Témata článku: Xeon, MHz, Xeonech, Stejná cenaPlayStation 5 zůstává jen bílý, Sony ale má nové barvy ovladačů DualSense

PlayStation 5 zůstává jen bílý, Sony ale má nové barvy ovladačů DualSense

Sony do světa PS5 přináší nové barvy, ale zatím jen pro ovladače

Lukáš Václavík
PlayStation 5PS5Sony
Série nešťastných rozhodnutí – Co se děje na trhu s grafickými kartami?

Série nešťastných rozhodnutí – Co se děje na trhu s grafickými kartami?

Grafické karty jsou nedostatkové zboží kvůli velké poptávce ze strany hráčů, těžařů, ale i běžných uživatelů. Výrobci se snaží na situaci reagovat, avšak spíše než k uklidnění přispívají svými zmatečnými a často podivnými rozhodnutími ke znepřehlednění celého problému.

Jan Pánek
Články z Computeru