Intel uvádí Xeon na 450 MHz

Čtyři měsíce po ohlášení Xeonu 400 MHz přichází Intel s dalším navýšením frekvence.
Čtyři měsíce po ohlášení Xeonu 400 MHz přichází Intel s dalším navýšením frekvence. Současně s uvedením nového procesoru na 450 MHz snížil cenu původního 400 MHz čipu z 1 124 USD na 864 USD. Stejná cena byla přidělena i 450MHz verzi, ovšem na objemy po 1 000 kusech. Současně s uvedením nového čipu mu přislíbila podporu řada výrobců, Compaq, IBM, Dell a Hewlett-Packard a další. Navýšení výkonu je podle informací Intelu osm až deset procent proti Xeonu 400 MHz.

Živě komentuje: Když přišel Intel s prvními Xeony, natěšený trh byl ochoten dávat i větší sumy za to, že budemoci využívat mírně rychlejší nové procesory. Nicméně po chvíli, zvláště, kdy se na trhu objevily Pentia II na frekvencích 450 MHz a Xeon stále zůstával na 400 MHz bylo nutné nejen zvýšit rychlost procesoru, ale i přehodnotit cenovou politiku. Trh se již uklidnil a poptávka po Xeonech se dostává do normálnějších objemů. Proto mají obě verze Xeonů 400 a 450 MHz s 512 kB cache tak podobnou cenu.

Váš názor Další článek: Windows 98: jak převést seznam souborů v adresáři do textového souboru?

Témata článku: Stejná cena, MHz, Xeonech, Xeon


Určitě si přečtěte

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 29

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

** Na fotkách aut nahraných na web je dobré rozmazat SPZ ** Značku dokáže z obrázku přečíst Google i Facebook ** SPZ může naplnit podstatu osobního údaje

Karel Kilián | 75


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X