Procesory | Rekordy | Přetaktování

Intel utržil další porážku. Přetaktovaný Ryzen 9 3900X vytvořil světový rekord v programu wPrime

S novými procesory s architekturou Zen 2 se AMD daří vytvářet jeden rekord za druhým, avšak tentokrát se jedná přímo o pole, kde měl Intel vždy velkou výhodu – test výkonu v programu wPrime.

Dosavadní celosvětový rekord ve wPrime 1024M držel 12jádrový procesor Intel Core i9-7920X, který byl pomocí kapalného dusíku přetaktovaný na frekvenci 5,955 GHz a danou úlohu spočítal za 35 sekund a 693 milisekund.

Nově ho ale překonal rovněž 12jádrový procesor AMD Ryzen 9 3900X, který byl dokonce přetaktovaný na výrazně nižší frekvenci 5,625 GHz a stejný test zpracoval jen o chlup rychleji – 35 sekund a 517 milisekund.

Srovnání skvěle ukazuje, že i v takto extrémních podmínkách dokáže AMD nejen držet krok s tím nejlepším od Intelu, ale také ho i mírně předehnat. Vzhledem k tomu, jak rychle chce AMD vydávat další generace, bude mít Intel rozhodně co dělat, aby mu z pohledu výkonu a efektivity architektury neujel vlak.

Rekord byl proveden na základní desce Gigabyte X570 Aorus Extreme s napájecím zdrojem Corsair o výkonu 1 200 W.

Diskuze (25) Další článek: Google blokuje přihlášení k účtu z některých webových prohlížečů pro Linux

Témata článku: Testy, Intel, AMD, Procesory, Ryzen, Architektura, Rekordy, Přetaktování, DAL, Rekord, Pro, Světový rekord, Procesor, GHz, Frekvence, SVE, Řek, Procesory na Heureka.cz