Notebooky | Intel | Grafické karty

Intel ukázal výkon nové mobilní grafiky Xe ve hře Battlefield V. Není špatný

Intel ukázal výkon nové mobilní grafiky Xe ve hře Battlefield V. Není špatný

I když už uniklo poměrně hodně informací o chystaných nových grafických čipech od Intelu, které nesou označení Xe (Gen12), tentokrát se pochlubil sám Intel. Ukázal totiž herní výkon mobilní varianty grafického čipu Xe.

Intel v rámci twitterového účtu Ryana Shrouta, který má na starost divizi testování a optimalizaci výkonu, ukázal prototyp notebooku (pravděpodobně nějaký model od Asusu) s mobilním 10nm procesorem Tiger Lake. Právě tento čip obsahuje integrovanou grafiku Xe se zcela novou architekturou.

I přes to, že ovladače Intelu mají asi ještě co dohánět, v poměrně náročné hře Battlefield V při nastavení kvality zobrazení na „Vysoké“ se dařilo držet počet snímků za sekundu nad úrovní 30 fps, což je na integrovanou grafiku poměrně slušný výkon.

Pokud je to při rozlišení Full HD (tato informace nebyla upřesněna), tak by to odpovídalo přibližně GeForce GTX 960M. Pro další srovnání – mobilní GeForce GTX 1060 při stejné konfigurace zvládne kolem 60 fps.

Prvních notebooků s čipy Intel Tiger Lake bychom se měli dočkat během léta, přičemž součástí platformy by měla být i podpora Thunderboltu 4 nebo USB4.

Diskuze (13) Další článek: Nejzajímavější články z Živě Premium: Velké testy, rozhovory a odborné rady

Témata článku: Technologie, Notebooky, Hardware, Intel, Grafické karty, Procesory, Čipy, Hry, Asus, Thunderbolt, Battlefield, GeForce, Grafický čip, Tiger Lake, Full HD, Čip, Grafika, Tiger Lake-B, Výkon