Intel | Grafické karty | Čipy

Intel ukázal obří grafický čip Xe. Na první pohled vypadá jako procesor

Intel tento rok představí vlastní grafické karty a čipy, které budou postavené na zcela nové architektuře Gen12 a zároveň budou cílit jak na úsporný mobilní segment v podobě integrovaných čipů, tak i na nejvýkonnější hi-end segment pro hráče i datacentra.

Na oficiální twitterovém účtu Intel Graphics se nyní objevila fotografie neznámého čipu, které je opravdu obří a dal by se přirovnat k některým vícejádrovým Xeonům. Intel jeho velikost srovnal s obyčejnou tužkovou baterií (AA) a dle odhadů by měl mít rozměry asi 8 × 5 cm. .

Jak je vidět, grafický čip vypadá jako procesor, protože je prezentován samostatně s piny. Otázka zní, jestli bude tyto největší grafické čipy Intel používat v rámci socketu nebo prostě jen ukázal čip tak, jak se bude pájet na různé druhy desek.

Pod rozvaděčem tepla by dle předpokladů totiž měly být čtyři samostatné čipy, díky čemuž bude moci Intel snadno škálovat různě výkonné modely. Spekuluje se i nad tím, že by tento čip mohl být hybridní v kombinaci s procesorem.

Diskuze (5) Další článek: Samsung se dal dohromady s AMD. Korejský čipset s grafickým čipem Radeon poprvé odhalil svůj výkon

Témata článku: Technologie, Intel, Grafické karty, Čipy, Nová architektura, Intel Graphics, Xeon, Segment, Pohled, Čip, Procesor, Jak, Tužková baterie, Grafický čip, Grafické karty na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

** Letos se začne prodávat první ruský notebook Bitblaze Titan ** Neohromí výkonem ani výbavou, nýbrž svou neotesaností ** A stejně nakonec není tak ruský, jak se tváří

Lukáš Václavík
RuskoNotebooky
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět