Intel | Grafické karty | Čipy

Intel ukázal obří grafický čip Xe. Na první pohled vypadá jako procesor

Intel tento rok představí vlastní grafické karty a čipy, které budou postavené na zcela nové architektuře Gen12 a zároveň budou cílit jak na úsporný mobilní segment v podobě integrovaných čipů, tak i na nejvýkonnější hi-end segment pro hráče i datacentra.

Na oficiální twitterovém účtu Intel Graphics se nyní objevila fotografie neznámého čipu, které je opravdu obří a dal by se přirovnat k některým vícejádrovým Xeonům. Intel jeho velikost srovnal s obyčejnou tužkovou baterií (AA) a dle odhadů by měl mít rozměry asi 8 × 5 cm. .

Jak je vidět, grafický čip vypadá jako procesor, protože je prezentován samostatně s piny. Otázka zní, jestli bude tyto největší grafické čipy Intel používat v rámci socketu nebo prostě jen ukázal čip tak, jak se bude pájet na různé druhy desek.

Pod rozvaděčem tepla by dle předpokladů totiž měly být čtyři samostatné čipy, díky čemuž bude moci Intel snadno škálovat různě výkonné modely. Spekuluje se i nad tím, že by tento čip mohl být hybridní v kombinaci s procesorem.

Diskuze (5) Další článek: Samsung se dal dohromady s AMD. Korejský čipset s grafickým čipem Radeon poprvé odhalil svůj výkon

Témata článku: Technologie, Intel, Grafické karty, Čipy, X, Grafický čip, Xeon, Pohled, Segment, Nová architektura, Pro, Procesor, Jak, Čip, Intel Graphics, Tužková baterie, Pohl, Grafické karty na Heureka.cz