Intel srazil ceny Celeronů

Nejvýznamnější firma v oblasti výroby procesorů, firma Intel, stále touží po razantním prosazení se v oblasti levnějších procesorů. Intel oznámil výrobcům počítačů třídy PC snížení cen nynějších a nových procesorů Intel Celeron.
Nejvýznamnější firma v oblasti výroby procesorů, firma Intel, stále touží po razantním prosazení se v oblasti levnějších procesorů. Stále nemůže přenést přes srdce úspěchy firmy AMD (Advanced Micro Devices) v této oblasti. Intel oznámil výrobcům počítačů třídy PC snížení cen nynějších a nových procesorů Intel Celeron. Chce tak stále dýchat na záda firmě AMD a jejím procesorům typu K6-2. Firma AMD má totiž veřejně tajnou strategii být vždy s cenami o 25% níže než Intel.

Podle nové formy "boje" Intelu tak bude novinka Celeron 400 MHz stát mezi 150 a 160 USD (zaváděcí cena byla 190 USD). Srovnatelný AMD K6-2 400 MHz stojí kolem 154 USD. Další novinka Celeron 366 MHz vyjde něco mezi 120 a 130 USD (162 USD). Jeho konkurent AMD K6-2 366 MHZ si stojí na stejné ceně. Intel Celeron 333 MHz bude v rozmezí cen 84 až 94 USD (nyní přijde na 124 USD). To je nepatrně více než 82 USD za AMD K6-2 333 MHz. "Nejslabší" současně vyráběný Celeron 300 MHz přijde bratru na 65 až 74 MHz. Přitom AMD K6-2 300 MHz je za 72 USD.

Jak je vidět Intelu nestačí použít strategii stálého zvyšování rychlosti procesorů Celeron (novinky Intel Celeron 366 a 400 MHz) a převálcovat tak AMD jak jsme o tom nedávno informovali, ale tlačí na pilu i v oblasti cenové politiky. Ve všech srovnáních, uvedených výše, se Intel minimálně přibližuje cenám AMD. V některých modelech se dokonce dostává pod cenu AMD ! Důležité bude jak se zachová firma AMD k této "hozené" rukavici. Buď ji zvedne a stlačí ceny svých procesorů jako obvykle na hranici 25% pod Intel a nebo taky ne (finanční důvody) a přenechá Intelu trh s levnými procesory. Jedno je jisté určitě na tom vyděláme my, zákazníci.


  

Váš názor Další článek: 1998: Na tento rok dlouho nezapomeneme (I.)

Témata článku: Srovnatelná cena, Nejvýznamnější firma, C/C, Stejná strategie, Sraz, Hozená rukavice, Celeron, Razantní snížení, Cena, Srdce

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost