AMD je tak hluboce pod cenami Intelu, že gigant musel reagovat. AMD plánuje snížení cen na dnes.
Zdá se, že tak jako kdysi vše hrálo do karet Intelu, se nyní podobně daří firmě AMD. Intel nyní musí zlevňovat své procesory, aby vůbec udržel s AMD krok, a ani to se mu zatím nedaří zcela stoprocentně – zdá se totiž, že AMD bude tak jako tak nějakou dobu držet rychlostní rekordy.
Na CeBITu Intel ohlásil opět plošné snížení cen svých čipů. Dolů jdou jak Pentia III, tak i serverové Xeony a levné Celerony, pokles je v průměru mezi 25-29 %, tedy opět o dost. Přechází se také postupně od patice SECC2 na levnější FC-PGA; to se ale vědělo dříve.
Intel na CeBITu ohlásil procesory na taktech 866 a 850 MHz, ale v „paletových“ množstvích na trhu tak hned nebudou.
Nejvýkonnější Coppermine (P III) jdou dolů v průměru o minimálně 24 %, čipy na 500 MHz už skoro neklesají – cenové rozdíly se tedy zmenšují. Jistě potěší pokles cen drahých Xeonů, které na taktu okolo 700 MHz a výš klesají rovněž o 25-29 %. Na trh jde nejvýkonnější Xeon, a to na 866 MHz.
Velice podobně jdou dolů i Celerony, které ale měly zlevnění už v lednu – dvakrát za dva měsíce tedy jejich ceny klesají až o desítky procent (nejrychlejší Celerony klesají opět o zhruba 25 %).
Athlon má rovněž ohlásit své cenové řezy a čeká se, že opět půjde pod Intel. Firma navíc ukončuje výrobu Athlonů na nízkém taktu – 550 MHz končí nyní, 600 MHz zhruba za měsíc. I tím AMD nutí Intel, aby se zachoval podobně, což se Intelu pranic nelíbí.