Intel | Procesory | Design

Intel si zaregistroval nová loga. Nejspíše chystá rebranding svých procesorů

Intel si zaregistroval nová loga. Nejspíše chystá rebranding svých procesorů

V Intelu začínají probíhat změny, ať už v z hlediska obchodních strategií, uvádění produktů či marketingu. Firma musí reagovat na aktuální situaci, kdy se potýká s vleklými problémy se zaváděním nové technologie výroby a zároveň sílící konkurencí ze strany AMD. Jednou ze změn, která bude hodně viditelná, bude podle všeho také aktualizace názvu produktů a log. 

databázi ochranných známek si totiž Intel zaregistroval redesignovaná loga stávajících značek, ale také jednu zcela novou. Jak je vidět na obrázku, loga pro „Intel“ a „Intel Inside“ mají nový jednoduchý vzhled v šedé a modré barvě.

Zaujme především šedé logo „Intel Core i3“, které je tak zjednodušené a šedé, až je možná příliš nudné. Překvapení a novinkou je ale černé logo „Intel evo Powered by Core“ s dolním určením řady procesoru (na obrázku je i5).

U Samsungu se přízvisko „Evo“ používá u levnější SSD a pro náročné uživatele a podniky pak používá označení „Pro“. Zkratku evo by ale mohl Intel použít u nadcházejících hybridních procesorů Alder Lake-S, které mají hybridní architekturu výkonnějších a slabších jader a jedná se z určitého pohledu o „evoluci“.

Jak to nakonec bude, se možná dočkáme už brzy, protože Intel chystá na 2. září větší představení, kde snad odhalí řadu nových produktů a s tím nejspíše i nové značky a loga.

Diskuze (24) Další článek: Něco pro fandy tichých PC. Noctua chystá více černých chladičů a uvede obří pasiv pro CPU

Témata článku: Hardware, Intel, AMD, Procesory, Samsung, Čipy, SSD, Design, Intel inside, Alder Lake-S, Logo, Nové logo, Intel Evo, Produkt, Rebranding, Procesor, Alder, EvoAvowed se inspiruje celou řadou známých RPG včetně Skyrimu či Outer Worlds

Avowed se inspiruje celou řadou známých RPG včetně Skyrimu či Outer Worlds

Nejnovější projekt Obsidianu rozhodně bude nabitý zajímavostmi.

Michal Maliarov
AvowedRPG
Kalifornie je přísnější než EU. Zakazuje benzínové sekačky a zahradní techniku se spalovacím motorem

Kalifornie je přísnější než EU. Zakazuje benzínové sekačky a zahradní techniku se spalovacím motorem

** EU chce od roku 2035 zakázat auta se spalovacími motory ** Kalifornie jde dál - od roku 2024 zakáže benzínové sekačky ** Prý v některých směrech znečišťují ovzduší více než auta

Karel Kilián
ZnečištěníZahradyUSA
Kyperpunková akce The Ascent si ve světových recenzích vede skvěle

Kyperpunková akce The Ascent si ve světových recenzích vede skvěle

Na první pohled obyčejná izometrická střílečka má možná pod kapotou více, než se původně zdálo.

Michal Maliarov
Akce
Automatika i spousta ruční práce. Jak ČT vylepšovala obraz Chalupářů?
Lukáš Václavík
TelevizeVideoHudba, filmy, seriály
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály