Umělá inteligence | Intel | Čipy

Intel sehnal další silné partnery na vývoj „umělého mozku“. Staví počítač se 100 miliony neuronů

Intel stále rozvíjí vlastní technologii neuronového čipu Loihi a zatímco v roce 2017 představil neuronový systém s 130 tisíci hardwarových neuronů, letos už vytvořil systém schopný kombinace až 32 čipů s celkovým počtem 8 milionů hardwarových neuronů.

Intel má ale plány ještě větší a příští rok chce systém dostat až na hranici 100 milionů hardwarových neuronů. Aby se mu to podařilo a hlavně to k něčemu bylo, získal další významné partnery do vlastní komunity pro neuromorfní výzkum. Jedná se o společnosti Accenture, Airbus, GE a Hitachi. Každá společnost vidí možnosti využití těchto neuronových čipů v jiném směru, ale ve všech případech jde samozřejmě o akceleraci a efektivnější využití umělé inteligence.

Co se týče počtu partnerů se tato komunita za poslední rok ztrojnásobila a nyní již obsahuje přes 75 členů v podobě společností, organizací ale i laboratoří a vědeckých středisek.

Dle posledních informací je neuronový čip Loihi vyráběn pomocí 14nm technologie a mezi významnější konkurenční modely patří například IBM TrueNorth.

Diskuze (6) Další článek: Ford a McDonald's hodlají vyrábět z odpadu po pražení kávy automobilové díly

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,