Intel se bude muset obhajovat před antimonopolním úřadem

Způsob, jakým si Intel vyřídil své vztahy s kdysi konkurentem, pak přítelem a pak nahněvaným...
Způsob, jakým si Intel vyřídil své vztahy s kdysi konkurentem, pak přítelem a pak nahněvaným přítelem, firmou Digital, padl do oka antimonopolnímu úřadu USA. Ten tvrdí, že je možné, že zmíněné urovnání tak podstatně zmenšilo potenciální konkurenci firmy Intel, že to zavání monopolním postavením a že proto musí celou kauzu vyšetřit.

Samozřejmě se občas stává, že FTC (Federal Trade Comission, antimonopolní úřad) přichází s námitkami až po ukončení transakce, ale stávat by se to nemělo – rozhodně ne v tak významném případě a v obchodě za miliardu. V různých sporných akvizicích a spojováních firem totiž hraje FTC úlohu diskrétního konzultanta už v době, kdy se tyto transakce připravují, a již v té době říká "toto vám povolím, pokračujte", nebo "o toto se raději ani nepokoušejte, to bychom byli zlí". Zde k tomu nedošlo a pro obě firmy to není zrovna milé – dva měsíce poté, co byl odkup továrny Digitalu realizován a v době, kdy v ní Intel už nepochybně horečnatě přestavuje stroje a mění firemní struktury. Není vůbec jasné, jak bude toto zkoumání pokračovat a jaké může mít následky; mluvčí FTC pouze ohlašuje, že bude trvat většinu tohoto roku.

Obě firmy logicky toto odmítly – tvrdí, že FTC si pouze vyžádal další doplňující informace pro své potřeby, a že v tom není ani náznak, že by nebyl se smlouvou spokojen; údajně se jedná o "rutinní žádost", kterou FTC dělá u transakcí tohoto kalibru vždy.

Váš názor Další článek: Linux létá do vesmíru?

Témata článku: ANT +, Monopolní postavení, Přítel, Transakce, Antimonopolní úřad, Úřad


Určitě si přečtěte

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

** AMD představilo novou generaci desktopových procesorů řady Ryzen 5000 ** Nová architektura Zen 3 přináší mnoho vylepšení a přibližně 19% zvýšení výkonu IPC ** Všechny modely budou v prodeji 5. listopadu

Karel Javůrek | 44

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu