Intel | Síť | Výroba

Intel ruší přes 30 síťových produktů. Nejsou čipy a soustředí se na nejprodávanější modely

Velký nedostatek čipů se projevuje napříč všemi segmenty a tentokrát se dotkl i síťových komponent od Intelu, které se ve velkém používají jak v oblasti serverů, tak i na desktopech či noteboocích.

Intel dle informací webu CRN oznámil EoL (End of Life) pro více než 30 síťových produktů, které zahrnují jak samotné řadiče, tak i kompletní ethernetové produkty. Poptávka je po nich přitom obrovská, takže než aby Intel měl od všeho málo, raději zvolil strategii zbavit se méně populárních řešení, a získat tak drahocenné výrobní kapacity pro nejpopulárnější modely ethernetových řadičů a produktů.

Změny ale nenastanou ze dne na den, dochází jen ke zkrácení a dřívějšímu příchodu EoL, který s prvními produkty nastane 22. ledna roku 2022, kdy bude poslední den pro objednávky, přičemž posledních dodávky zrušených produktů budou mezi dubnem roku 2022 a 2023.

Intel již dříve upřesnil, že omezení se týkají i zdrojů pro servery, což zpomaluje růst prodejů v oblasti datacenter, který by mohl být bez omezení ještě lepší. I když Pat Gelsinger očekává, že se situace v průběhu příštího roku bude zlepšovat, problémy očekává minimálně do roku 2023.

Váš názor Další článek: Konec překřikování. Když založíte schůzku v Googlu Meet, můžete ostatním trvale vypnout zvuk i obraz

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,