Technologie | Intel | Grafické karty

Intel prozradil, že informace ke grafickým kartám Xe zveřejní v polovině příštího měsíce

Zcela nová generace grafických karet od Intelu, která bude cílená nejen na segment integrovaných grafických čipů v procesorech, ale i jako velké a výkonné grafické karty pro desktopy a výpočetní karty pro servery a datacentra, bude již brzy oficiálně představena.

I když se očekávalo, že se uvedení dočkáme v období kolem září nebo října, kdy nové grafiky chystá Nvidia i AMD, Intel na vlastním twitterovém účtu prozradil, že se podrobných informací dočkáme už za 20 dní.

Dle tweetu, který ale Intel posléze smazal, by tak oficiální představení mělo nejspíše proběhnout 17. srpna na konferenci Hot Chips. Intel má ale naplánovanou i další virtuální událost na 2. září. Možná se tak dočkáme rozdělení informací na dvě části – velmi technickou o podrobném fungování nové architektury a začátkem září už marketingovou, která bude už prezentovat konkrétní modely, co půjdou do prodeje.

Intel by totiž zářijovou událost mohl spojit i s uvedením procesorů Tiger Lake (11. generace Core), které budou mít integrovanou grafikou Gen12 (Xe).

Diskuze (1) Další článek: Experiment v domácí „laboratoři“ ukázal, že ředkvičky pravděpodobně mohou růst i v měsíční půdě

Témata článku: Technologie, Hardware, AMD, Intel, Grafické karty, Nvidia, Příští měsíc, Tiger Lake, Grafika, Pólo, Grafická karta, Procesor, Hot ChipsELONOVINKY: Na první turistický let dostal Crew Dragon vyhlídkovou bublinu z plexiskla
Petr MelechinKarel Dlabač
Vesmírná turistikaElonovinkySpaceX
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály