Intel | Procesory | Cofee Lake

Intel prozradil ceny procesorů Core F bez grafického jádra. Sleva se rovná nule

Zdroj: Intel.com
Intel prozradil ceny procesorů Core F bez grafického jádra. Sleva se rovná nule | Zdroj: Intel.com

Když Intel minulý rok oznámil, že uvede procesory z generace Coffee lake refresh bez integrovaného grafického jádra, neboli iGPU, mnoho lidí bylo z tohoto kroku nadšeno. Logicky to totiž nahrávalo myšlence, že tyto procesory budou alespoň o něco málo levnější a kdo grafické jádro nepotřebuje, třeba typicky hráči využívající výkonnější samostatnou grafickou kartu, tak může ušetřit. Nyní Intel ceny zveřejnil a kupodivu se ale žádná sleva nekoná.

Klepněte pro větší obrázek
Ceny procesorů Intel bez integrované grafické karty

Ceny procesorů série F bez grafického jádra jsou zkrátka stejné jako u procesorů, které grafické jádro obsahují, respektive mají aktivované. To je velmi překvapivý závěr, protože se očekávala sleva v řádu desítek dolarů. Intel totiž na tyto procesory může využít z výroby i čipy postižené defektem v místě, kde se nachází iGPU. Tuto část čipu jednoduše deaktivuje a dál prodá.

V tuto chvíli tedy vyvstává otázka, zda má smysl si tyto procesory kupovat. Zaprvé nemají aktivovanou iGPU a nelze ji ani dodatečně aktivovat. A za druhé se může jednat o horší kusy z výroby, které byly postihnuty nějakým defektem a nemusí mít tak dobrý potenciál k přetaktování. Každopádně nepřinesou žádný vyšší výkon či jiné výhody oproti plnohodnotným procesorům s integrovanou grafikou.

Jak poznamenává Tomshardware, nové procesory řady F působí spíše jako nouzová pojistka Intelu, aby dokázal uspokojit poptávku na trhu. Pokud opět nastane situace, že výroba standardních procesorů nebude dostačovat na uspokojení poptávky, mnozí zákazníci v nouzi ještě rádi sáhnou po řadě F. Je možné, že ta bude ve finále přece jen o něco málo levnější, s cenami mohou v omezeném rozsahu pracovat koncoví prodejci.

Diskuze (26) Další článek: Americký soud: Lidi nelze nutit k odemykání zařízení pomocí biometrických údajů

Témata článku: Hardware, Byznys, Intel, Procesory, Cofee Lake, Dobrý potenciál, Překvapivý závěr, Integrovaná grafika, Sleva, Lake refresh, Špatný kus, Výroba, Dolar, Grafická karta, Nový procesor, Standardní procesor, Koncový prodejce, Pojistka, Uspokojení, Omezený rozsah, Procesor, TomsHardware, Vysoký výkon, Grafické jádro, Čip


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 118

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu