Intel | SSD | Akvizice

Intel prodal SK Hynixu svou divizi SSD. Vyrábět je ale bude ještě dva roky

Před rokem oznámená akvizice se dala do chodu. Intel prodal svou divizi pro SSD a čipy NAND korejskému SK Hynixu. Ten zaplatil 7 miliard dolarů, za což získal část patentů, výzkumný a vývojový tým i továrnu na výrobu čipů v čínském Ta-lienu.

SK Hynix už sám vyrábí jak NAND paměti (měl i první 176vrstvé), tak i hotová SSD. Avšak divizi odkoupenou od Intelu nezačlení do stávající struktur, ale oddělí ji do nové dceřinky nazvané Solidigm s centrálou v americkém San Jose. Tu povede Rob Crook, který na paměti dohlížel i v Intelu.

Zatím proběhla jen první fáze akvizice, ta druhá poběží do března 2025, kdy SK Hynix zaplatí další dvě miliardy dolarů a převezme i zbytek intelektuálního vlastnictví. Intel bude do té doby nadále využívat továrnu v Ta-lienu a produkovat SSD pro běžné počítače i servery.

Intelu zůstávají ještě nevolatilní paměti typu 3D XPoint (a na nich postavená úložiště Optane), které vyvíjel společně s Micronem. Těm už se ovšem věnuje jen okrajově.

Diskuze (6) Další článek: Nová informatika. Praktické tipy pro pedagogy i rodiče

Témata článku: Hardware, Byznys, Intel, SSD, Úložiště, Akvizice, Micron, San Jose, Pro, SK Hynix, Továrna, Paměť, Ale, NAND, Divize, Patent, Dolar, Pevné disky SSD na Heureka.cz