Intel předvede 1GHz Pentium III v únoru

Intel se chystá demonstrovat Pentium III na frekvenci 1GHz na únorové konferenci IEEE International Solid-State Circuits Conference.
Intel se chystá demonstrovat Pentium III na frekvenci 1GHz na únorové konferenci IEEE International Solid-State Circuits Conference. 7. února tak představí gigahertzovou verzi svého procesoru. Podstatné na zprávě je, že se jedná opravdu jen o demonstraci, nikoli uvedení na trh. S tím se počítá když tak až na konec roku 2000. AMD již před časem deklarovalo svoji připravenost uvést gigahertzový Athlon na trh. To se dá předpokládat do druhé půlky roku 2000. Intel také oznámil, že jeho gigahertzová verze Pentia III bude mít i lehce pozměněnou architekturu s optimalizovanými propojeními na čipu, proto chce uvést Pentium III po intenzivnějším testování. Nepůjde prostě jen o vyšroubovaný výkon současných procesorů, ale o odlišnou konstrukci.

Příští rok se tedy ponese zřejmě v duchu gigahertzových procesorů. Compaq chce uvést Alphu, IBM připravuje PowerPC, Intel své Pentium III a AMD uvede Athlon. K tomu ještě Intel uvede 64bitové Itanium (Merced) a v závěru roku představí i pokračovatele architektury IA-32, procesor s kódovým označením Willamette, který se přehoupne přes rychlost 1 GHz.

Již v současné době si můžete koupit gigahertzový Athlon od Kryotechu, pochopitelně se jedná o přetaktovaný Athlon, ovšem zde chlazený hluboko pod bod mrazu výkonným kompresorem. Na nově připravovaných gigahertzových procesorech je podstatné, že pracují při pokojové teplotě a budou potřebovat zanedbatelné chlazení.

Diskuze (2) Další článek: Aby nám Windows lepšie rozumeli

Témata článku: Únor, Pentium II, Pentium, Pentium III, PenTohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
I Firefox „šmíruje“. Vznikl proto jeho čistší klon LibreWolf
Lukáš Václavík
ProhlížečeSoftwareFirefox
eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

Nový fotbálek je sice zcela zdarma, to ale na kvalitách zrovna nepřidává.

Michal Maliarov
eFootballKonami
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály