Intel představuje novou značku Centrino

Žádné novinky, jen nový název pro procesor Banias a spoustu mobilních technologií okolo.
Poprvé ve své historii označuje Intel jedním souhrnným názvem kompletní balík produktů. Centrino označuje tak souhrn technologií vyžadovaných pro moderní úsporný a výkonný přenosný počítač. Základem je nová architektura procesoru, který byl doposud známý pod označením Banias, podpora bezdrátových sítí standardů 802.11 ale také třeba upravené konstrukční prvky pro prodloužení provozu akumulátorů. S uvedením mobilní technologie Centrino na trh se počítá v prvním pololetí tohoto roku.

Klepněte pro větší obrázek

Nápadně purpurové logo ve zcela novém tvarovém provedení má podle Intelu vyvolávat asociace letu, mobility a směřování vpřed.

Klepněte pro větší obrázek

Z praktického hlediska je Centrino označením pro kombinaci procesoru Intel Pentium M, čipsetu Intel 855 a síťové karty Intel® PRO/Wireless network connection s podporou 802.11a/b. Nový přístup je v návrhu uceleného kompletu, všechny komponenty jsou navrženy především pro vzájemnou spolupráci, není to jen procesor, který lze vhodně doplnit novou čipovou sadou. Na Banias nyní tedy Centrino se čeká především jako na cestu k výrobě notebooků s výdrží na celou pracovní dobu (tedy aspoň osm hodin na baterky) při zachování mimořádně kompaktních rozměrů.

Diskuze (6) Další článek: HP LaserJet 1005w na českém trhu

Témata článku: Komplet, Nová cesta, Kompaktní rozměr, Moderní komponenta


Určitě si přečtěte

Alza si za osobní odběr účtuje už 45 Kč. Když zaplatíte předem, dostanete slevu

Alza si za osobní odběr účtuje už 45 Kč. Když zaplatíte předem, dostanete slevu

** Osobní odběr v Alze vyjde na 45 Kč ** Když zaplatíte kartou předem, dostanete slevu 30 Kč ** Většina ostatních e-shopů poplatek za osobní odběr nevede

David Polesný | 171

Astronomové objevili daleko za Plutem objekt s extrémní dráhou. Může ukazovat na existenci planety Devět

Astronomové objevili daleko za Plutem objekt s extrémní dráhou. Může ukazovat na existenci planety Devět

** Astronomové objevili daleko za Neptunem těleso 2015 TG387 ** Okolo Slunce se pohybuje po extrémně protáhlé dráze ** Jeho dráha může ukazovat na existenci planety Devět

Petr Kubala | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku