Intel omylem vyrobil a rozšířil Pentia II obsahující ID

Při výrobě mobilních Pentií II si Intel chtěl vyzkoušet přidávání ID k procesoru, kupodivu u jedné série to zapomněl vypnout.
Při výrobě mobilních Pentií II si Intel chtěl vyzkoušet přidávání ID k procesoru, kupodivu u jedné série to zapomněl vypnout. Celá záležitost nebyla skutečně míněna vážně, Intel si prostě potřeboval vyzkoušet tovární postupy pro přidávání identifikačního modulu k procesoru a u většiny výrobních linek pak tento modul hardwarově zablokoval, nicméně jedna řada proklouzla a na zaplombování ID procesoru se u ní zapomnělo. Intel brzy uveden opravnou utilitu pro zablokování tohoto ID a současně má záplatu na BIOS, aby ID nebylo zjistitelné. Ty jsou obdobné, jako Intel vyrobil k procesorům Pentium III.

Živě komentuje: Ač je to pro Intel v současné velmi vypjaté situaci silně nepříjemná zpráva, pro koncového uživatele to zase tak moc neznamená. Jedná se o velmi speciální případ, počet takto vyrobených Pentií II nebude vysoký a je možné že k nám vůbec nedoputují. Navíc se jedná o Pentia II do notebooků, které ve stolních počítačích nenajdete. Nicméně tato zajímavá zpráva určitě ukázala, že Intel některé své technologie testuje na komerčních čipech, které putují k zákazníkům. Je to pravda jednodušší, než to zkoušet samostatně, ale třeba tak máte šanci, že váš procesor je v něčem lepší (i když to bude mít vypnuté).

Diskuze (3) Další článek: Windows 98 bez Internet Exploreru? Možné a rychle realizovatelné.

Témata článku: OBS, Pentium, Nepříjemná zpráva, Výrobní linka, Omyl, Speciální situace, I/O


Určitě si přečtěte

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 125

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 140

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 102


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně