Intel odložil chipset i820 - Camino

Intel stornoval pondělní uvedení nového chipsetu Camino (i820), který jako první dovoloval použít Rambus paměti.
Intel stornoval pondělní uvedení nového chipsetu Camino (i820), který jako první dovoloval použít Rambus paměti. Stalo se tak kvůli tomu, že Intel našel poruchy při použití Rambus pamětí s chipsetem i820. Toto zpoždění není první. Již v únoru tohoto roku Intel odložil vydání Rambus pamětí z června na září.

Problém je v počtu slotů pro Rambus paměti na základní desce. Systémy, které byly doposud vyrobeny, mají na základní desce 3 tyto sloty, ale Intel prohlásil, že mohou být jen dva. Přítomnost třetího slotu může ve chvíli, kdy se přenášejí data z paměti do procesoru, způsobit jejich ztrátu. Použití jen dvou slotů zase znamená, že se může použít maximálně 512 MB paměti místo 768 MB.

Největší výrobci osobních počítačů Dell, Compaq a HP potvrdili tento problém, který způsobí zpoždění výroby jejich PC o měsíce. Ještě není jisté zda se všechny základní desky s chipsetem i820, kterých je kolem půl milionu, budou muset vyhodit, nebo zda bude stačit nějakým způsobem zabránit používání třetího slotu. Jisté je ovšem to, že na pověsti Intelu to moc nepřidá. To se potvrdilo na akciích, které začaly okamžitě klesat.

Odložení chipsetu Camino způsobí, že výrobci budou muset používat současné chipsety od Intelu - 440 BX, kterých je nedostatek, nebo chipsety od společnosti Via - Apollo Pro Plus 133, kterých bude taky nedostatek kvůli přerušeným dodávkám elektrické energie v Taiwanu způsobených zemětřesením.

Intel zatím odmítl celou záležitost komentovat a oficiální prohlášení se očekává v pondělí. Celé to však znamená jediné: jen další růst cen základních desek.

Váš názor Další článek: Digital Sender: Faxem? Mailem!

Témata článku: I/O, Cam, Slot, Nedostatek, Apollo 11, Chipset


Určitě si přečtěte

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 30

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky