Windows 10 | Aktualizace | Ovladače

Intel, Nvidia a AMD vydávají důležité aktualizace ovladačů pro počítače s Windows 10

Aktuální ovladače hardwaru jsou jedním ze základních stavebních kamenů stabilního operačního systému. Některé ovladače lze instalovat jako volitelné aktualizace v rámci Windows Update, ve většině případů je ale lepší spolehnout se na řešení přímo od výrobce.

Tento týden vydaly aktualizované ovladače společnosti Intel, Nvidia a AMD. Jsou určeny pro operační systém Windows 10 ve verzi 1709 a novější. Přinášejí důležité opravy a vylepšení, díky nimž by měl být váš počítač zase o něco rychlejší a stabilnější. Novinky přinesl server Windows Latest.

Aktualizace ovladačů Intel

Pro počítače s komponentami od Intelu jsou k dispozici dvě nové verze ovladačů. I přes zavedení volitelných aktualizací to totiž vypadá, že ovladače a adaptéry této značky stále způsobují uživatelům problémy s připojením, které mohou v krajních případech vést až ke zhroucení systému.

První update míří na Bluetooth a řeší chybu, spočívající v samovolném odpojování připojených zařízení. Kromě toho opravuje relativně vzácný problém, kdy se po probuzení počítače z režimu spánku či hibernace u některých periferií zobrazoval ve Správci zařízení žlutý vykřičník.

Druhá aktualizace přináší novou verzi ovladače bezdrátového Wi-Fi adaptéru. Ta údajně opravuje kritickou chybu, která na některých počítačích způsobovala pád systému do „modré obrazovky smrti“. Řeší také výpadky při streamování videa ze sítě.

Chcete-li stáhnout a nainstalovat aktualizace ovladačů komponent Intel na počítači s operačním systémem Windows 10, jednoduše přejděte do nástroje Intel Driver & Support Assistant a zkontrolujte dostupnost nových verzí.

Aktualizace ovladačů Nvidia a AMD

Začátkem tohoto týdne zveřejnila Nvidia WHQL ovladač ve verzi s číslem 457.51. Tato aktualizace přidává podporu grafické karty RTX 3060 Ti a opravuje pády do „modré obrazovky smrti“, ke kterým mohlo docházet při probuzení zařízení z režimu spánku.

Byla také opravena chyba, při které dochází k selhání a následnému pádu do BSOD během přehrávání nebo procházení videí v prohlížeči Google Chrome. Nová verze ovladače je k dispozici ke stažení prostřednictvím aplikace GeForce Experience.

Do třetice všeho dobrého tu máme AMD, které vydalo nový ovladač Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.11.3. K novinkám patří podpora hry Immortals Fenyx Rising, rozšíření podpory Vulkan Ray Tracing a opravy problémů se spoustou her. Aktualizace je k dispozici ke stažení v aplikaci Radeon Software.

Diskuze (10) Další článek: Zní to neuvěřitelně, ale je to tak: už i Čína připravuje zákon o ochraně osobních údajů

Témata článku: Hardware, AMD, Intel, Grafické karty, Nvidia, Windows 10, Wi-Fi, Aktualizace, Bluetooth, Windows Update, Ovladače, Win + N, Verze, Nová verze, Počítač, Google Chrome, Support Assistant, Windows Latest, BSOD, Ovladač, Intel Driver & amp, Radeon software, GeForce Experience, Operační systém, Grafické karty na Heureka.czGoogle není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Za WhatsApp se bude platit! Za předplatné dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

Za WhatsApp se bude platit! Za předplatné dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

** Bylo to jen otázkou času ** Už i WhatsApp nabízí prémiové předplatné ** Za poplatek dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

Martin Chroust
předplatnéWhatsAppMobilní aplikace
10 nejpovedenějších mobilů za posledních 10 let. Vzpomínáme na srdcovky, kterých jsme se nechtěli vzdát

10 nejpovedenějších mobilů za posledních 10 let. Vzpomínáme na srdcovky, kterých jsme se nechtěli vzdát

** Výrobci dnes na trh chrlí jeden telefon za druhým ** V nepřeberné šedi ale tu a tam vyčnívají mobilní perly ** Vzpomeňte s námi na telefony, které jste dlouho nechtěli odložit

Martin Chroust
LegendyHistorieSmartphony
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

** Smartphone s Androidem dnes využijete i pro autodiagnostiku ** Jednotku OBD-II dnes pořídíte za pár stovek ** Co se vše dokáže diagnostika s bezplatným SW v češtině?

Martin Chroust
DiagnostikaPro řidiče
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy