Aktualizace | Windows 10 | Ovladače

Intel, Nvidia a AMD vydávají důležité aktualizace ovladačů pro počítače s Windows 10

Aktuální ovladače hardwaru jsou jedním ze základních stavebních kamenů stabilního operačního systému. Některé ovladače lze instalovat jako volitelné aktualizace v rámci Windows Update, ve většině případů je ale lepší spolehnout se na řešení přímo od výrobce.

Tento týden vydaly aktualizované ovladače společnosti Intel, Nvidia a AMD. Jsou určeny pro operační systém Windows 10 ve verzi 1709 a novější. Přinášejí důležité opravy a vylepšení, díky nimž by měl být váš počítač zase o něco rychlejší a stabilnější. Novinky přinesl server Windows Latest.

Aktualizace ovladačů Intel

Pro počítače s komponentami od Intelu jsou k dispozici dvě nové verze ovladačů. I přes zavedení volitelných aktualizací to totiž vypadá, že ovladače a adaptéry této značky stále způsobují uživatelům problémy s připojením, které mohou v krajních případech vést až ke zhroucení systému.

První update míří na Bluetooth a řeší chybu, spočívající v samovolném odpojování připojených zařízení. Kromě toho opravuje relativně vzácný problém, kdy se po probuzení počítače z režimu spánku či hibernace u některých periferií zobrazoval ve Správci zařízení žlutý vykřičník.

Druhá aktualizace přináší novou verzi ovladače bezdrátového Wi-Fi adaptéru. Ta údajně opravuje kritickou chybu, která na některých počítačích způsobovala pád systému do „modré obrazovky smrti“. Řeší také výpadky při streamování videa ze sítě.

Chcete-li stáhnout a nainstalovat aktualizace ovladačů komponent Intel na počítači s operačním systémem Windows 10, jednoduše přejděte do nástroje Intel Driver & Support Assistant a zkontrolujte dostupnost nových verzí.

Aktualizace ovladačů Nvidia a AMD

Začátkem tohoto týdne zveřejnila Nvidia WHQL ovladač ve verzi s číslem 457.51. Tato aktualizace přidává podporu grafické karty RTX 3060 Ti a opravuje pády do „modré obrazovky smrti“, ke kterým mohlo docházet při probuzení zařízení z režimu spánku.

Byla také opravena chyba, při které dochází k selhání a následnému pádu do BSOD během přehrávání nebo procházení videí v prohlížeči Google Chrome. Nová verze ovladače je k dispozici ke stažení prostřednictvím aplikace GeForce Experience.

Do třetice všeho dobrého tu máme AMD, které vydalo nový ovladač Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.11.3. K novinkám patří podpora hry Immortals Fenyx Rising, rozšíření podpory Vulkan Ray Tracing a opravy problémů se spoustou her. Aktualizace je k dispozici ke stažení v aplikaci Radeon Software.

Diskuze (10) Další článek: Zní to neuvěřitelně, ale je to tak: už i Čína připravuje zákon o ochraně osobních údajů

Témata článku: Hardware, AMD, Intel, Grafické karty, Nvidia, Aktualizace, Windows 10, Ovladače, Wi-Fi, Bluetooth, Windows Update, Nová verze, Windows Latest, BSOD, Počítač, Ovladač, Intel Driver & amp, GeForce Experience, Operační systém, Google Chrome, Support Assistant, Radeon software, Verze


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 118

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
Nejlepší herní notebooky a pracovní stroje: Když máte více než 20 tisíc

Nejlepší herní notebooky a pracovní stroje: Když máte více než 20 tisíc

** Když máte na notebook více než 20 tisíc korun, odpadají kompromisy ** Notebooky na práci dostávají tenká kovová těla a styl ** Herní notebooky zvládnou i nejmodernější hry v plné kvalitě

David Polesný | 43

David Polesný
Notebooky
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 33

David Polesný
VánoceNotebooky
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 162

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5