Intel má problémy s procesorem Intel Xeon

Firma Intel měla oficiálně představit procesor s kódovým názvem Foster (oficiálně Intel Xeon) 8. května. Doposud se tak nestalo. Oficiálně potvrdil problémy spojenými s…. (čtěte dále).
Firma Intel oficiálně oznámila, že odsouvá termín uvedení procesoru Intel Xeon na pozdější datum v tomto měsíci. Náhradní termín teprve bude oznámen. Důvodem mají být problémy s pouzdrem procesoru. Detaily problému však nejsou známy.

Živě komentuje: Neuvedením procesoru Intel Xeon se podřídilo uvádění základních desek pro tento procesor. Ani jeden z výrobců základních desek neuvedl základní desku pro tento procesor. Přitom několik z nich je představilo na letošním veletrhu CeBIT (Iwill, SuperMicro a Tyan).

Problémy Intelu nepřinesou nic dobrého. Antireklama je sice také reklama, ale čeho je moc, toho je příliš. Pozitivní věci se rády zapomínají, ale negativní (především u Intelu) se rády připomínají. Nešťastné období s MTH obvodem čipové sady i820 a následnou výměnou základních desek se připomíná dodnes i těm zákazníkům, kteří si v oblasti pracovních stanic nekoupili nic (do spodní hranice pracovních stanic čipová sada i820 mířila).

Na druhou stranu pokud se chyba odhalila již u výrobce, je to pro zákazníka jedině dobře. Případná výměna procesorů, které jsou již u zákazníka, je nepříjemná nejen pro výrobce a prodejce, ale též pro zákazníka. Výměna procesorů se na požádání prováděla u prvních procesorů Pentium s chybou ve výpočetní části.

Pokud se má splnit uvedení ještě v tomto měsíci, tak na to má Intel přes 14 dní času. Tuto dobu již počká snad každý zákazník, který si hodlá koupit počítač s procesory Intel Xeon. Je určen pro dvouprocesorové pracovní stanice, takže se běžně na pultech prodejen s výpočetní technikou jen tak neobjeví.

Diskuze (1) Další článek: Je Pentium 4

Témata článku: Xeon, Intel Xe, Základní věc, Proces, Problém, Případná výměna, Intel Xeon, Problemy


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky