Intel má 800MHz Xeon, horší je to se základními deskami

Aby nebylo slotů málo, přidá Intel ke Slot 1, Slot 2, PPGA, FC-PGA ještě nový SE330.
Nový procesor podporuje jako ostatní Xeony Slot 2, na ten ovšem ještě nejsou k dispozici základní desky. Nově uvedený Xeon na 800 MHz je určen zejména do pracovních stanic a nižších serverů. Je navržen pro dvouprocesorové systémy a obsahuje 256 kB vyrovnávací paměti. Další procesory s větším objemem paměti a pro víceprocesorové konfigurace budou následovat. Ty by měly ale postupně přecházet na nový 330pinový slot pro Xeony, který nahradí Slot 2 stejně, jako nahrazuje FC-PGA současný Slot 1. Stejně jako běžné Pentium III na 800 MHz využívá tento Xeon 133 MHz sběrnici. Zatím ale nejsou k dispozici základní desky, které by tento procesor podpořily. Desky s čipsetem 840, který by to měl umět, nejsou nyní pro Slot 2, ale jen pro Slot 1. Současně bude nutné ještě uvést základní desky s novou paticí SE330.

Xeony obecně své místo v pracovních stanicích hledají velmi těžko. Mají výrazně vyšší cenu než ekvivalentní běžná Pentia a nárůst výkonu není tak výrazný. Proto v počátku lze čekat nižší poptávku po Xeonu 800 MHz než po Pentiu 800 MHz. Možná i proto Intel tvrdí, že je schopen uspokojit jakoukoli poptávku po tomto procesoru. Intel uvádí, že je tento Xeon v plné výrobě a běžně dostupný, na rozdíl od Pentia III 800MHz, které v době svého uvedení před koncem roku bylo nedostupné. Cena je stanovena na 901 dolarů při tisícových objemech, tedy o 50 dolarů výš než srovnatelné Pentium III 800 MHz.

Váš názor Další článek: Sonique: Opravdu hezký přehrávač "empétrojek"

Témata článku: Srovnatelná cena, Deska, Základní deska, Základ, Xeon, Slot


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 9

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28

Geniální programátor Edsger Dijkstra: hledal nové postupy a zavrhoval GoTo

Geniální programátor Edsger Dijkstra: hledal nové postupy a zavrhoval GoTo

** Edsger Dijkstra je osobností historie programování ** Vynalezl algoritmus pro nalezení nejkratší cesty v grafu a dostal Turingovu cenu ** Zasloužil se o blízké propojení programování a matematiky

Jiří Nahodil | 13


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X