Intel má 800MHz Xeon, horší je to se základními deskami

Aby nebylo slotů málo, přidá Intel ke Slot 1, Slot 2, PPGA, FC-PGA ještě nový SE330.
Nový procesor podporuje jako ostatní Xeony Slot 2, na ten ovšem ještě nejsou k dispozici základní desky. Nově uvedený Xeon na 800 MHz je určen zejména do pracovních stanic a nižších serverů. Je navržen pro dvouprocesorové systémy a obsahuje 256 kB vyrovnávací paměti. Další procesory s větším objemem paměti a pro víceprocesorové konfigurace budou následovat. Ty by měly ale postupně přecházet na nový 330pinový slot pro Xeony, který nahradí Slot 2 stejně, jako nahrazuje FC-PGA současný Slot 1. Stejně jako běžné Pentium III na 800 MHz využívá tento Xeon 133 MHz sběrnici. Zatím ale nejsou k dispozici základní desky, které by tento procesor podpořily. Desky s čipsetem 840, který by to měl umět, nejsou nyní pro Slot 2, ale jen pro Slot 1. Současně bude nutné ještě uvést základní desky s novou paticí SE330.

Xeony obecně své místo v pracovních stanicích hledají velmi těžko. Mají výrazně vyšší cenu než ekvivalentní běžná Pentia a nárůst výkonu není tak výrazný. Proto v počátku lze čekat nižší poptávku po Xeonu 800 MHz než po Pentiu 800 MHz. Možná i proto Intel tvrdí, že je schopen uspokojit jakoukoli poptávku po tomto procesoru. Intel uvádí, že je tento Xeon v plné výrobě a běžně dostupný, na rozdíl od Pentia III 800MHz, které v době svého uvedení před koncem roku bylo nedostupné. Cena je stanovena na 901 dolarů při tisícových objemech, tedy o 50 dolarů výš než srovnatelné Pentium III 800 MHz.

Váš názor Další článek: Sonique: Opravdu hezký přehrávač "empétrojek"

Témata článku: Xeon, Srovnatelná cena, Zak, Slot, Deska, Základ, Základní deskaJak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Ve většině případů se na fotografických webech setkáte s recenzemi aparátů, radami jak fotit anebo přímo s konkrétními návody, jak dosáhnout nějakého efektu. Kde ale najdete informace o tom, jak by se mělo pózovat?

Petr Březina
Fotoškola
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Recenze mobilu Samsung Galaxy A52s 5G. Výkonnější čipset dostal po půl roce zelenou

Recenze mobilu Samsung Galaxy A52s 5G. Výkonnější čipset dostal po půl roce zelenou

** Otestovali jsme oživenou stálici střední třídy ** Galaxy A52s podědil to nejlepší po Galaxy A52, navrch přidává výrazně výkonnější čipset ** Střední třída má nový bestseller, který se dočká tří velkých updatů Androidu. A to je stále rarita

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály