Technologie | Hardware | Intel

Intel končí s Xeony na kartách PCIe. Akcelerátory VCA přestane vyrábět

Intel končí s Xeony na kartách PCIe. Akcelerátory VCA přestane vyrábět

Intel rozhodně není jen pouhým výrobcem procesorů a na trh dodává spoustu technologií a zařízení s různým cílovým zaměřením. Jedním takovým případem jsou i akcelerační karty VCA – Visual Compute Accelerator, které jsou určené pro rychlé enkódování a dekódování videa v reálném čase a ve vysokém rozlišením.

Intel nyní oznámil, že ukončí podporu (EOL) pro modely VCA2. Poslední kusy budou vyrobené během následujících měsíců a dodávat je bude do prvního prosince letošního roku.

A co je vlastně VCA2? Jedná se o masivní kartu do slotu PCI Express, která na první pohled vypadá jako výkonná grafická karta se dvěma ventilátory vyžadující externí osmipinové a šestipinové napájení. Místo grafických výstupů jsou ale k dispozici dva porty Ethernet.

Klepněte pro větší obrázek
Plán Intelu na ukončení VCA2 pro tento rok

Pod chladičem se pak nachází trojice výkonných procesorů, konkrétně Xeonů E3-1585L v5 s integrovanými grafikami Intel Iris Pro P580, protože karta byla uvedená už v roce 2017. Pro rychlejší chod přes QuickSync mají i přidanou paměti eDRAM. TDP celé karty je 235 W.

Zatím není jasné, jestli Intel uvede nástupce nebo už se tomuto byznysu nechce věnovat. V jeho moderních integrovaných grafikách totiž podporuje i moderní videoformáty a dávalo by tak smysl, aby toho využil i pro cloudový a serverový segment. Možná ale pro tyto případy chystá využít novou grafickou architekturu Gen12, která bude součástí připravených grafických karet Intel Xe.

Diskuze (1) Další článek: Podzimní aktualizace Windows 10 bude opět minoritní. Velkých novinek se už asi nedočkáme

Témata článku: Technologie, Hardware, Cloud, Intel, Grafické karty, Procesory, Servery, Xeon, Akcelerátor, Grafická karta, Kartáč, Ethernet, PCI Express, VCA, Procesor, Intel Iris, Grafické karty na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Honor vyzvídá. Chcete, aby se v Česku prodávala tahle skládačka?

Honor vyzvídá. Chcete, aby se v Česku prodávala tahle skládačka?

** Skládací Honor Magic V je určen zatím pouze pro Čínu ** To se v následujících měsících může změnit ** Záležet bude hlavně na zvolené cenové politice

Jan Láska
Flexibilní displejHybridy
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Google na obchodu Play pustil do oběhu malware obřích rozměrů. Dostal se do více než 60 milionů smartphonů

Google na obchodu Play pustil do oběhu malware obřích rozměrů. Dostal se do více než 60 milionů smartphonů

** Doslova každý týden se na Google Play objeví nový malware ** Ten nejnovější si do mobilů stáhlo na 60 milionů uživatelů ** Vývojáři aplikací vydělávají na přeprodeji citlivých dat

Martin Chroust
Google PlayMalwareAndroid