Byznys | Intel | Finanční výsledky

Intel je po desítkách let zisku poprvé ve ztrátě. Prodeje meziročně klesly o 17 %

I když se podíváte několik desítek let do finanční historie Intelu, byl vždy v zisku a příjem ve většině případů stále stoupal. Se stávající krizí, reorganizací a pár neúspěchy se zpožděním (Intel stále neuvedl chystané desktopové grafické karty Arc) však nyní nastala historická událost - Intel je ve ztrátě.

Intel za druhé čtvrtletí letošního roku utržil celkem 15,3 miliardy dolarů, což je meziroční pokles o 17 %. Mezičtvrtletní rozdíl je však ještě významnější – pokles o 22 %. Zatímco před rokem měl Intel za stejné tři měsíce zisk 5,1 miliardy dolarů, nyní je ve ztrátě 0,5 miliardy dolarů. Dlouhodobě skvělá marže Intelu, která byla minulý rok 57,1 %, se nyní propadla na 36,5 %.

Klepněte pro větší obrázek

Intel měl ale i úspěchy – v rámci segmentu Network and Edge rostl meziročně o 11 % na příjem 2,3 miliardy dolarů, příjem z Accelerated Computing Systems and Graphics vzrostl o 5 % na 186 milionů dolarů a dařilo se i Mobileye s příjmem 460 milionů dolarů se skvělým meziročním růstem 41 %.

Nový šéf Intelu  - Pat Gelsingeru oznámil, že výsledky neodpovídají standardu Intelu a že musí a budou do budoucna lepší. Podle jeho slov je největším viníkem současná ekonomická situace a také problémy s exekucí uvnitř firmy. Pat Gelsinger dává Intelu nový směr a dochází k rušení řady divizí. Lze tak očekávat, že tyto změny budou chvíli „bolet“, ale cíl je jasný – aby se Intel dostal opět na špičku v oblasti procesorů, výrobních technologií a ideálně i v dalších oblastech.

Diskuze (18) Další článek: Týden Živě: Družice nad požárem a odolné hodinky Amazfit T-Rex 2

Témata článku: Byznys, Historie, Intel, Finanční výsledky, Dolar, Historická událost, Krize, Zisk, Grafická karta, Gelsinger, Mobileye, Ztráta, Desítky let, PříjemSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru