Byznys | Intel | Finanční výsledky

Intel je po desítkách let zisku poprvé ve ztrátě. Prodeje meziročně klesly o 17 %

I když se podíváte několik desítek let do finanční historie Intelu, byl vždy v zisku a příjem ve většině případů stále stoupal. Se stávající krizí, reorganizací a pár neúspěchy se zpožděním (Intel stále neuvedl chystané desktopové grafické karty Arc) však nyní nastala historická událost - Intel je ve ztrátě.

Intel za druhé čtvrtletí letošního roku utržil celkem 15,3 miliardy dolarů, což je meziroční pokles o 17 %. Mezičtvrtletní rozdíl je však ještě významnější – pokles o 22 %. Zatímco před rokem měl Intel za stejné tři měsíce zisk 5,1 miliardy dolarů, nyní je ve ztrátě 0,5 miliardy dolarů. Dlouhodobě skvělá marže Intelu, která byla minulý rok 57,1 %, se nyní propadla na 36,5 %.

Snímek obrazovky 2022-07-29 v 9.49.27.png

Intel měl ale i úspěchy – v rámci segmentu Network and Edge rostl meziročně o 11 % na příjem 2,3 miliardy dolarů, příjem z Accelerated Computing Systems and Graphics vzrostl o 5 % na 186 milionů dolarů a dařilo se i Mobileye s příjmem 460 milionů dolarů se skvělým meziročním růstem 41 %.

Nový šéf Intelu  - Pat Gelsingeru oznámil, že výsledky neodpovídají standardu Intelu a že musí a budou do budoucna lepší. Podle jeho slov je největším viníkem současná ekonomická situace a také problémy s exekucí uvnitř firmy. Pat Gelsinger dává Intelu nový směr a dochází k rušení řady divizí. Lze tak očekávat, že tyto změny budou chvíli „bolet“, ale cíl je jasný – aby se Intel dostal opět na špičku v oblasti procesorů, výrobních technologií a ideálně i v dalších oblastech.

Diskuze (18) Další článek: Týden Živě: Družice nad požárem a odolné hodinky Amazfit T-Rex 2

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,