Intel investoval do Open Market

Intel nákupem akcií společnosti Open Market realizoval investici do společnosti, která je...
Intel nákupem akcií společnosti Open Market realizoval investici do společnosti, která je významným hráčem na poli výrobců software pro obchodování business-to-business a business-to-consumer. Open Market je známý svým produktem Transact, který je řešením internetového obchodního domu. Podle prohlášení společnosti Open Market v souvislosti s touto investicí bude Transact optimalizován pro architekturu procesorů Intel. V současnosti bude k dispozici řešení pro platformu Windows NT a Pentium II. Samozřejmostí je optimalizace tohoto produktu pro Merced, o což jde Intelu především.
Živě komentuje: V posledním roce provedl Intel řadu podobných investic do společností, které vyvíjí perspektivní softwarové produkty. Touto chytrou politikou si připravuje půdu pro nástup procesorů Merced, které by se měli objevit na trhu v příštím roce. Procesor Merced bude konkurovat především procesorům založených na architektuře RISC. Zajímavý bude zejména konkurenční boj se společností Sun, který jako jediný zastává tvrdou linii svých procesorů. Ostatní dodavatelé hardware jako je Digital nebo Silicon Graphic koketují s využitím inelovského procesoru Merced.
Váš názor Další článek: INEC v novém hávu

Témata článku: Hardware, Software, Konkurenční platforma, Významný hráč, Linie, Podobná investice, Market, Procesor založených, Mar


Určitě si přečtěte

Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
Zapomeňte na destičky. Raspberry Pi 400 je nový počítač zabudovaný do klávesnice
Lukáš Václavík
Raspberry PiPočítače
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5